widoczny tu i tam. hasam.

Festiwal Mediaschool 2006. 42 szkoły z 27 krajów 0

13. edycja festiwalu Szkół Filmowych i Telewizyjnych Mediaschool odbędzie się w Łodzi w dniach 17-21 października. W festiwalu wezmą udział 42 szkoły filmowe z 27 krajów.

W festiwalu wezmą udział 42 szkoły filmowe z 27 krajów z całego świata, miedzy innymi z Anglii, Argentyny, Australii, Brazylii, Chorwacji, Bułgarii, Finlandii, Francji, Hong Kongu, Indii, Izraela, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rosji, Rumunii, Singapuru, Słowacji, Szwajcarii, Tajwanu, Urugwaju, USA, Włoch, także z Polski. Jest to dotychczas największa w historii festiwalu liczba zgłoszonych szkół filmowych i krajów, z których te szkoły pochodzą.

Międzynarodowe Jury będzie utworzone w dniu rozpoczęcia festiwalu. Jurorzy obejrzą i ocenią ponad sto filmów studenckich zgłoszonych do konkursu przez szkoły filmowe z całego świata.

Festiwalowi będzie towarzyszyła retrospektywna projekcja naszych etiud studenckich (projekcje: wtorek 18.X. godz. 20.30 oraz sobota 21.X. godz.11.30). Projekcji sobotniej będzie towarzyszył film Mr Rossi Goes to Lapland autorstwa grupy filmowców z Bolonii.

Gośćmi festiwalu będą profesorowie i studenci szkół filmowych między innymi z Anglii, Chin, Francji, Hong Kongu, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Tajwanu, Urugwaju. Dokładne dane o gościach festiwalu będą znane w dniu rozpoczęcia festiwalu.

Projekcje festiwalowe konkursowe i pozostałe odbywają się w sali projekcyjnej w atelier filmowym w budynku Z od wtorku 17 października do soboty 21 października.

Początki projekcji konkursowych: 10.30, 15.00, 18.30, środa, czwartek, piątek wstęp jest wolny na wszystkie projekcje.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

FilmSchool w ŁodziFilmSchool w Łodzi

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…