"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Alicja czaruje świat 1

Najnowsza produkcja Tima Burtona pt. Alicja w Krainie czarów po raz trzeci z rzędu stała się najbardziej dochodową produkcją w rankingu Box Office Świat. Obraz w miniony weekend zarobił kolejne 47 mln $, a więc wpływy z wyświetlania na ekranach światowych kin wynoszą już 300 mln $. Łączne przychody tej produkcji (uwzględniając USA) to już świetne 568,2 mln $.

Kadr z filmu Alicja w Krainie Czarów (2010)

Na drugiej pozycji znalazł się inny hit zza oceanu – Wyspa tajemnic. Produkcja Martina Scorsese zarobiła w weekend 15,1 mln $. Tym samym thriller ten zarobił jak do tej pory 106,8 mln $.

Trzecia pozycja w miniony weekend przypadła hitowi Jamesa Camerona pt. Avatar. Obraz ten zarobił kolejne już 13,1 mln $. Co ciekawe łączne przychody tej produkcji z wyświetlania w kinach (poza USA) wynoszą rekordową sumę 1,93 mld $. Wszyscy analitycy zastanawiają się, czy uda się przebić magiczną granicę 2 mld $. Warto wspomnieć jeszcze, iż łączne przychody tej produkcji z wyświetlania w kinach na całym globie (uwzględniając Stany Zjednoczone) wynoszą już magiczną sumę 2,66 mld $. Titanic w 1997 roku miał wpływy na poziomie 1,84 mld $.

W ten weekend czwarte miejsce należy do animacji DreamWorks pt. Jak wytresować smoka. Obraz debiutował na kilku rynkach europejskich i zdołał zarobić przyzwoite 8,1 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka komedia Dorwać byłą. Produkcja z udziałem Gerarda Butlera i Jennifer Aniston zarobiła w ciągu weekendu 8 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…