widoczny tu i tam. hasam.

Przegląd polskich filmów w Brukseli 0

Podczas przeglądu filmów polskich pod hasłem: Polska szkoła filmowa 1970 -2006. Osiągnięcia i perspektywy, organizowanego przez Ambasadę RP w Belgii, odbyło się 18 października spotkanie poświęcone współczesnemu polskiemu filmowi.

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest partnerem przeglądu Polska szkoła filmowa 1970 -2006. Osiągnięcia i perspektywy. Instytut odegrał ważną rolę w jego przygotowaniu. W programie trwającego do 24 października przeglądu znalazły się m.in. następujące tytuły: Brzezina Andrzeja Wajdy, Ucieczka z kina Wolność Wojciecha Marczewskiego i Doskonałe popołudnie Przemysława Wojcieszka.

Na spotkanie 16 października zostali zaproszeni wybitni twórcy filmowi z Polski (m.in. Wojciech Marczewski) oraz przedstawiciele działających w Polsce szkół filmowych.

Maciej Karpiński, zastępca dyrektora Instytutu d/s promocji zagranicznej podczas spotkania przedstawił rolę jaką odgrywa PISF w polskiej kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z uczelniami filmowymi.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Daniel Olbrychski i Emilia Krakowska w Brzezinie /filmpolski.plDaniel Olbrychski i Emilia Krakowska w Brzezinie /filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…