"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Gwiazdy i tragedia w Waco? 0

Według nieoficjalnych jeszcze informacji Kurt Russell, Sharon Stone oraz Adrien Brody mieliby zagrać w filmie, który opowiadałby o słynnej tragedii, która rozegrała się w miejscowości Waco. Autorem scenariusza na podstawie, którego powstanie produkcja jest dziennikarz James Hibberd, który kilka lat temu prowadził śledztwo w sprawie tych wydarzeń.

Sharon Stone w filmie Ulice we krwi (2009)

Film zilustruje wydarzenia, które rozegrały się w teksańskiej miejscowości Waco w lutym 1993 roku.

W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałęź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Na czele Gałęzi Dawidowej, odłamu kościoła Dawidowych Adwentystów Dnia Siódmego stał mężczyzna nazwiskiem David Koresh. Przywódca sekty zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym licznych kochanek Koresha, oraz dzieci. Biuro zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego farmę Koresha oblężono. Wskutek oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…