Kasperski nagrodzony Prix Europa w Berlinie 0

Film Nasiona Wojciecha Kasperskiego dostał wyróżnienie prestiżowego festiwalu Prix Europa, który właśnie zakończył się w Berlinie.

Nagroda Prix Europa została ustanowiona w 1987 roku z inicjatywy Rady Europy i Europejskiej Fundacji Kultury. Jury złożone z autorów, producentów, scenarzystów, edytor czy operatorów kamer wybiera najlepsze europejskie produkcje telewizyjne, radiowe i internetowe. O nagrody w 13 kategoriach ubiegało się 241 nominowanych programów z 35 krajów.

Kadr z filmu Nasiona 2006Kadr z filmu Nasiona 2006

W kategorii Dokument Telewizyjny specjalne wyróżnienie dostał film Nasiona Wojciecha Kasperskiego. Film pokazuje historię wielodzietnego małżeństwa odrzuconego przez społeczność. Rodzina żyje na skraju nędzy. Kiedyś doszło tu do tragedii, teraz wszyscy – rodzice i ich dzieci – płacą za czyjś grzech. Film Kasperskiego otrzymał już główne nagrody na festiwalu AFI/Discovery Silverdocs w USA, na festiwalu Flahertiana w Permie oraz Grand Prix 46. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Nasiona zostały wyprodukowane przez Eureka Media w ramach projektu Rosja – Polska. Nowe spojrzenie realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza i Eureka Media, w koprodukcji z TVP SA i przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…