widoczny tu i tam. hasam.

Młode Kadry. Światowy Festiwal Filmów Studenckich 0

Na Światowym Festiwalu Filmów Studenckich rozdane zostały pierwsze nagrody Złotego Kadru. Nowa impreza w Warszawie spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych filmowców. Na Festiwal nadesłano ponad 110 filmów, komisja kwalifikacyjna wybrała 74, które zostały zaprezentowane podczas trzech dni festiwalowych.

Pojawiły się dzieła z całego świata: Australii, RPA, Brazylii, Chin, Indii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Hiszpanii, Bułgarii, Gruzji i Polski. Była to niezwykła okazja dla widzów do porównania sposobu patrzenia na świat reprezentantów, nie tylko różnych krajów, ale i kontynentów. Ta różnorodność wyróżniła Młode Kadry od innych festiwali filmowych i pozwoliła na szersze spojrzenie na filmową rzeczywistość.

Oprócz pokazów filmowych zorganizowane zostały spotkania z wykładowcami dwóch największych szkół filmowych w Polsce: Łódzkiej i Katowickiej Filmówki. W kolejnych latach planowane są spotkania z wykładowcami zagranicznych szkół filmowych.

W Jury zasiedli Piotr Łazarkiewicz, Paweł Łęski i Tadeusz Sobolewski. Nagrodę specjalną otrzymał film w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego pt. Ślub – niezwykła historia o jednym spojrzeniu, które może zmienić całe życie. Reżyser osobiście odebrał nagrodę 1000 Euro ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa. Sukces jest motorem do działania i mam nadzieję że to przyczyni się zrobienia kolejnego dobrego filmu- powiedział odbierając nagrodę. To cenne słowa, które potwierdzają, że takie festiwale warto i trzeba robić.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Złote Kadry /pisf.plZłote Kadry /pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…