Kłopoty z nowym filmem Bigelow

Scenarzysta Mark Boal i reżyser Kathryn Bigelow

Pojawiły się pierwsze przeszkody w produkcji nowego filmu Kathryn Bigelow pt. Triple Frontier. Otóż Minister Turystyki Paragwaju poinformował media, iż państwo to nie zamierza współpracować z filmowcami. Co więcej chce przekonać do tego także Argentynę i Brazylię. Chodzi o to, aby zablokować możliwość realizacji filmu w tych krajach.

W oficjalnym oświadczeniu Minister Turystyki Paragwaju poinformował, iż zdaniem jego urzędu film Triple Frontier może negatywnie wpłynąć na wizerunek kraju. To z kolei może negatywnie odbić się na gospodarce. Z tego względu urząd ten zamierza zrobić wszystko, aby filmowcy nie mogli kręcić produkcji w tym kraju. Chcą także przekonać Brazylię i Argentynę, aby przyłączyła się do nich.

Akcja filmu Triple Frontier ma rozgrywać się w regionie trójgranicznym, w którym stykają się ze sobą granicę Paragwaju, Brazylii i Argentyny. Ze względu na słabą infrastrukturę drogową i dużą “dzikość” terenu jest to raj dla wszelkiej maści grup zorganizowanej przestępczości. W ostatnich latach pojawiała się nawet informacja, iż w miejscu tym znajdują się tajne bazy islamskich fundamentalistów.

Scenariusz pisze właśnie Mark Boal.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux