3 podwójne na koncert Tan Duna i Możdżera 2

Tan Dun, chiński kompozytor i dyrygent, którego bez wyrzutu sumienia można nazwać Mozartem Naszych Czasów. Z okazji 3. Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie ponownie jest gościem, mamy dla Was do wygrania 3 podwójne zaproszenia na jego koncert. Przypomnijmy, że 3. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się w dniach 20-22 maja tego roku. Tan Dun będzie gwiazdą pierwszego dnia, gdzie zagra na Błoniach swój wielki koncert.

Tan Dun

W tym roku na 3. Festiwalu Muzyki Filmowej Tan Dun zagra pozostałe części swojej trylogii miłosnej czyli Hero Concerto i The Banquet Concerto. Koncert muzyki z Hero będzie pierwszym wykonaniem na świecie. A jaka ona jest? W końcu to był jeden z największych światowych hitów kina chińskiego od wielu, wielu lat, więc co Dun zrobił w kolejnej kostiumowej tragedii miłosnej? Przede wszystkim, jak na kontynuacje przystało, słychać w tym elementy podobne do „pierwszej części”, lecz rozwinięte i wzbogacone nowymi aranżacjami oraz tematami. Hero w moim odczuciu jest bardziej stonowany od swojego oscarowego poprzednika – subtelne ilustracje związane z emocjami bohaterów i wydarzeniami na ekranie czy też z takimi podstawowymi uczuciami jak miłość, odwaga czy honor. To wszystko dzięki grze na skrzypcach w wykonaniu genialnego Itzaka Perlmana. Jego gra, jego solowe partie nadają emocji całej tragedii, poruszają każdą struną w słuchaczu, a w połączeniu z orkiestrą, męskim chórem czy azjatyckimi instrumentami (Gugin czy japońskie bębny) daje coś, koło czego nie można przejść obojętnie. Coś, co na Błoniach w maju sprawi, że tysiące słuchaczy z całego świata, będzie mogło przeżyć niesamowitą muzyczną przygodę, o jakiej długo nie zapomni. Wypatruję tego dnia z niecierpliwością, bo wiem, że poruszy mnie jak mało co. Posłuchajcie kilku fragmentów, wczuwając się w te emocje.

Będzie i wielki finał trylogii – The Banquet. Uznanego pianistę, Lang Langa zastąpi na koncercie nasz utalentowany rodak, Leszek Możdżer. Jest to muzyka, która łączy w sobie azjatyckie piękno, urok ukazujący nam stare Chiny z współczesnością, manierą muzyczną zachodu. Głównym bohaterem, jak można się domyśleć, jest fortepian, nadający wspólnie z orkiestrą emocjonalnego kształtu całej partyturze. Słuchając można odczuć pewne zróżnicowanie. Są piękne subtelne tematy oparte czysto na emocjach, ale znajdą się i dynamiczne – w każdych fortepian pełni rolę narratora miłosnej opowieści. Trudno powiedzieć, co zostanie zagrane na koncercie, ale na pewno można spodziewać się również tego zróżnicowania, a także i partii wokalnych, które znajdują się w paru utworach.

Czego przeciętny wielbiciel kina może spodziewać się po koncertach Duna? Na pewno czegoś innego, czegoś pięknego i niezapomnianego. To będzie swoista muzyczna wyprawa, po której każdy powinien stwierdzić, że był świadkiem czegoś fenomenalnego. Muzyka pełna emocji, prawdziwa i praktycznie niespotykana w naszym pięknym kraju. Bez muzyki, bez takich wydarzeń nadających kolorytu w koncertowym kalendarzu słuchacza, świat byłby prawdziwie smutnym miejscem.

ZADANIE konkursowe:
1. Za jaki film Tan Dun otrzymał Oscara za najlepszą muzykę?
2. Dodać prawidłowo treść do naszej bazy.
3. Dodatkowo, kto pierwszy zgadnie z jakiego filmu Tan Duna pochodzi TA melodia, ten zdobywa od razu zaproszenie.

Nagrody w konkursie
3 podwójne bezpłatne bilety na koncert Tan Duna, który odbędzie się 20.05.2010 (czwartek) na krakowskich Błoniach o godzinie 21:30.

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Tan Dun – FMF,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 17 maja 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 18 maja do godz. 12.00.
6. Nagroda trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.
7. Odbiór biletów osobisty od naszego redaktora na godzinę przed koncertem.

Dziękujemy za zgłoszenia. Podwójne zaproszenia otrzymują: Kaseven, Dexter 7 oraz MalaLolcia.

Prawidłowe odpowiedzi:
1. Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok
2. Melodia pt. "Farewell" pochodzi z filmu Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…