Alicja w Krainie Czarów na DVD i Blu-ray! 1

Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona, absolutny kinowy hit bijący rekordy popularności na całym świecie, już wkrótce zacznie podbijać serca widzów w domowym zaciszu. Od 2 lipca film dostępny będzie w high-definition na Blu-ray oraz DVD. Alicja w Krainie Czarów to wyjątkowe wydarzenie w dziejach kinematografii i prawdziwa uczta dla oczu, uszu oraz serca, która zauroczy widzów w każdym wieku.

Kadr z filmu

Dziewiętnastoletnia Alicja (Mia Wasikowska) powraca do dziwacznego świata, który po raz pierwszy odwiedziła będąc dzieckiem. Celem magicznej podróży jest odkrycie swojego prawdziwego przeznaczenia. Na jej drodze stają m.in. Szalony Kapelusznik (Johnny Deep), Biała Królowa (Anne Hathaway), Czerwona Królowa (Helena Bonham Carter) i Biały Królik (Michael Sheen). Przyłącz się do Alicji i podejmij wędrówkę przez Krainę Czarów, niesamowite, pełne magii miejsce z dzieciństwa. Spotkaj ukochanych bohaterów, którzy w filmie Burtona są bardziej barwni i zwariowani niż kiedykolwiek wcześniej.

Całość tej wspaniałej wizji Tima Burtona dopełnia gwiazdorska obsada. Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, czy też Michela Sheen, w mistrzowski sposób odegrali swoje role, podkreślając magię stworzonego przez reżysera świata. Głosów do polskiej wersji językowej filmu użyczyli najznakomitsi aktorzy: Cezary Pazura (Kapelusznik), Marta Wierzbicka (Alicja), Katarzyna Figura (Czerwona Królowa), Małgorzata Kożuchowska (Biała Królowa), Jan Peszek (Kot z Chesire) i inni.

Alicja w Krainie Czarów zaczęła bić rekordy oglądalności już w pierwsze dni kinowej emisji, w tzw. weekend otwarcia. Jej premiera stała się największym marcowym wydarzeniem w historii przemysłu filmowego, największym otwarciem filmu w dotychczasowym dorobku kinematografii 3D, oraz w karierze samego reżysera, Tima Burtona.

Film zostanie wydany w dwóch edycjach. Pierwsza z nich to płyta DVD, zawierająca film, oraz materiały bonusowe. Druga to wydanie Blu-ray, która umożliwi widzom obejrzenie tej jednej z najbardziej uwielbianych opowieści wszech czasów w nieskazitelnej, najwyższej jakości obrazu (tryb rozdzielczości 1080p) i dźwięku (Dolby Digital 5.1 HD surround).

Wersja DVDWersja DVD

Obie wersje filmu zawierają trzy dodatki specjalne, które pozwolą widzom zajrzeć głębiej do słynnej „króliczej nory” – odkryć tajemnice Krainy Czarów i jej najważniejszych mieszkańców, oraz dowiedzieć się więcej na temat kulisów powstawania filmu. Dzięki ekskluzywnym materiałom, fani zgłębią sekrety świata Szalonego Kapelusznika i transformacji Johnny’ego Deppa. Będą również mogli poznać wizję Tima Burtona dotyczącą filmu i jego bohaterów, a także przekonać się, jakie efekty specjalne wykorzystano, by Alicja kurczyła się i rosła. Dowiedzą się jak powstawały projekty kostiumów oraz muzyka, i jak wyglądała praca kaskaderów podczas kręcenia niektórych scen.

Wersja Blu-rayWersja Blu-ray

Dodatki specjalne do filmu:

Wydanie Blu-ray i DVD:

  • Gdzie jest Alicja – Wszystko o Alicji. Dzięki temu krótkometrażowemu filmowi przekonasz się, jak wyobrażał sobie bohaterkę Tim Burton. Czym różni się Alicja w filmie od postaci książkowej i jak Alicja ewoluowała – jako postać i jako aktorka – podczas swoich przygód w Krainie Czarów.
  • Szalony Kapelusznik – Poznaj lepiej świat Szalonego Kapelusznika. Obejrzyj wczesne szkice Johnny’ego Deppa przedstawiające graną przez niego postać, kostiumy oraz makijaże. Zobacz, jak cyfrowo powiększono oczy aktora.
  • Efektowna Kraina Czarów – Sprawdź, jakich technologii użyto, by stworzyć niektóre z postaci występujących w filmie – Skazeusza, Dyludi, Dyludama, Bandzierchlasta i Czerwoną Królową.

Film ukaże się 2 lipca, w cenie 54,99 zł za DVD i 99,99 zł Blu-ray.
Dystrybucja w Polsce: CD Projekt.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…