Niespodziewana wygrana Borata 0

Film Borat z Sachą Baronem Cohenem niespodziewanie zajął pierwsze miejsce w amerykańskim box office.

Głównym bohaterem filmu jest reporter pochodzący z małej wioski w Kazachstanie, który przyjeżdża do Ameryki, aby nakręcić dokument. Podróżując przez kraj Borat spotyka różnych ludzi, co prowadzi do wielu absurdalnych bądź zabawnych sytuacji. Film w pierwszy weekend zarobił 26 milionów dolarów, przy czym był pokazywany tylko w 837 kinach. Osiągnął w ten sposób największy dochód na jedno kino w historii box office.

Kadr z filmu Borat 2006Kadr z filmu Borat 2006

Na drugim miejscu w notowaniu znalazła się kolejna nowość – Śnięty Mikołaj 3 z 20 milionami dolarów na koncie. Tim Allen ponownie wcielił się w postać Scota Calvina znanego także jako Święty Mikołaj, który stara się uszczęśliwić wszystkich członków swojej rodziny i zarazem powstrzymać Jacka Frosta przed storpedowaniem Gwiazdki.

Animacja Wpuszczony w kanał zadebiutowała na liście plasując się na trzecim miejscu. Jest to historią rozpieszczonej myszy domowej, Roddy'ego, który zostaje spuszczony z wodą do podziemnego świata. Tam bohater spotyka bystrą szczurzycę i razem starają się powrócić do domu. Głosy do filmu podłożyli między innymiHugh Jackman, Kate Winslet i Andy Serkis. Produkcja zarobiła już 19 milionów dolarów.

Na czwartym miejscu znalazł się zeszłotygodniowy wygrany, obraz Piła 3 z ogólnym zyskiem 60 milionów dolarów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…