Wygraj bilety na Kopciuszka do Cinema City! 1

Po przerwie wakacyjnej, na ekrany wybranych kin Cinema City, wraca cieszący się ogromną popularnością cykl CINEMaestro. W tym sezonie czekają nas aż 4 premiery, a pierwszą z nich jest wyśmienita inscenizacja Kopciuszka Sergiusza Prokofiewa! Mamy dla Was 6 podwójnych zaproszeń na premierę, która odbędzie się 3 września o godz.19.30! 3 zaproszenia są ważne do Cinema City Silesia, a 3 do warszawskiego kina Cinema City Arkadia. Bilety otrzymuja: Arkadia – piozzak, piozzak, ember; Silesia – asiam.

Kadr ze spektaklu

Już w piątek, 3 września, będzie można obejrzeć wyśmienity Balet Opery Paryskiej Sergiusza Prokofiewa, pod tytułem „Kopciuszek.” To zachwycająca humorem i tańcem oraz wyrazistą ekspresją największych gwiazd tej wybitnej sztuki aktorskiej, inscenizacja znanej na całym świecie baśni Charlesa Perraulta. Wybrane kina Cinema City w ramach cyklu CINEMaestro, dzięki jakości obrazu i dźwięku na nowo przyprawią widzów o solidne wypieki na twarzy, przenosząc w samo centrum wydarzeń i dając wrażenie zajmowania miejsca w pierwszym rzędzie teatralnej widowni. W roli tytułowej zobaczymy wybitną Agnes Lètestu, z baletem związaną od 12. roku życia, laureatkę złotego medalu na Eurowizji dla tancerzy oraz Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Warnie.

„Kopciuszek” Sergiusza Prokofiewa w choreografii Rudolfa Nurejewa zachowuje klasyczną baśniową historię, lecz jej akcja osadzona jest w Hollywood lat 30. i 40. XX w. Wersja, którą zobaczymy na ekranie oparta jest na słynnej inscenizacji z 1987 roku, do której choreografię przygotował legendarny tancerz i choreograf Rudolf Nurejew. W sztuce zachowany zostaje schemat ze znanej wszystkim baśni o Kopciuszku: dwie okrutne siostry, podła macocha i ojciec, który bezradnie przygląda się krzywdzie córki. Kopciuszek, uciekając przed swym przykrym losem, przenosi się w świat marzeń. Tym razem są to pragnienia związane z wielką karierą aktorską. Dobra wróżka ubrana jest w tej ekranizacji w postać wziętego producenta filmowego, a znana karoca-dynia zastąpiona zostaje ekskluzywną limuzyną.

„Kopciuszek” urzeka fantastyczną muzyką i choreografią, a zniewala kreacjami aktorskimi i humorem. Jest przepiękną opowieścią o przewadze dobra nad złem i szczęśliwym zakończeniu nawet najbardziej przykrej i beznadziejnej sytuacji. Inscenizacja tętni nadzieją i wyzwala najcieplejsze emocje. Całość odczuwana jest jeszcze mocniej dzięki jakości obrazu i dźwięku, odbieranego przez widza. Oglądający spektakl staje się niejako uczestnikiem akcji, bowiem odnosi wrażenie zajmowania środkowego miejsca w pierwszym rzędzie teatralnej widowni.

„Przedstawienia baletowe i operowe wyświetlane w ramach cyklu CINEMAESTRO to światowej klasy premiery, zapewniające widzom niezapomniane wrażenia artystyczne. Ponadto, technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska. Widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie w wirze akcji” mówi Bogusław Kaczyński, patron honorowy projektu CINEMAESTRO.

Spektakl będzie można zobaczyć w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.

Kolejne projekcje „Kopciuszka” Sergiusza Prokofiewa odbędą się 7 i 16 września 2010r.

Wszystkie spektakle cyklu CINEMaestro opatrzone są polskimi napisami.
Szczegóły na stronie www.cinemaestro.pl

Cykl CINEMaestro obejmie kina Cinema City:
Warszawa, Cinema City Arkadia
Kraków, Cinema City Galeria Kazimierz
Łódź, Cinema City Manufaktura
Poznań, Cinema City Plaza
Katowice, Cinema City Silesia

REPERTUAR:
Kopciuszek – balet S. Prokofiewa
03.09, godz. 19.30 – premiera
07.09, godz. 10.00,
16.09, godz. 19.00
Twin Spirits – widowisko J. Cairda
01.10, godz. 19.30 – premiera
05.10, godz. 10.00,
14.10, godz. 19.00
Śpiąca królewna – balet P. I. Czajkowskiego
05.11, godz. 19.00
Dziadek do orzechów – balet P. I. Czajkowskiego
03.12, godz. 19.30 – premiera
07.12, godz. 10.00
16.12, godz. 19.00
Wesele Figara – opera W.A. Mozarta (oprócz kina Cinema City Silesia)
23.09. godz. 19.00

Carmen – opera G. Bizeta
22.10, godz. 19.00
Cyrulik sewilski – opera G. Rossiniego
09.11. godz. 10.00
La traviata – opera G. Verdiego
19.11. godz. 19.00
Cyganeria (Bohema) – opera G. Pucciniego
26.11, godz. 19.00

ZADANIE konkursowe:
1. Kto jest autorem baletu Kopciuszek?

Nagrody w konkursie
6 podwójnych bezpłatnych biletów na premierowy pokaz Kopciuszka, który odbędzie się 03.09.2010 (piątek) w Cinema City Arkadia oraz Cinema City Silesia o godzinie 19:30.

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Silesia lub Arkadia (w zależności od wybranego kina),
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 2 rześnia 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 3 września do godz. 12.00.
6. Bilety będą do odebrania w kasie kina i trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…