"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Millar mówi o Nemesis 0

Twórca komiksów Mark Millar (stworzył Kick-Ass i Wanted: Ścigani) udzielił ostatnio wywiadu, w którym ujawnił, że w ekranizacji jego komiksu Nemesis wystąpić może Brad Pitt i Johnny Depp. Przypomnijmy, iż nad obrazem pracować będzie Tony Scott zaś powstanie on dla studia Marvel.

Twórca komiksów Mark Millar

W wywiadzie dla BBC Millar powiedział, że prowadzone były już wstępne rozmowy ze studiem w sprawie nakręcenia tego filmu. Ustalono budżet na 150 mln $, zaś propozycję zagrania głównych ról mieliby otrzymać Brad Pitt i Johnny Depp. Brzmi fajnie?

Problem w tym, że Millar słynie z tego, że bardzo często mówi rzeczy, które potem się nie sprawdzają. Dlatego większość amerykańskich dziennikarzy nie wierzy w jego zapewnienia. Po pierwsze Nemesis jest projektem mocno niepewnym, bowiem to komiks nie tak znany jak choćby Batman, żeby angażować w niego aż takie środki finansowe. Po drugie zatrudnienie dwóch tych aktorów kosztowałoby już 40 mln $ (obaj dostają aktualnie gaże na poziomie 20 mln $), co byłoby dosyć sporym wydatkiem.

Nemesis opowiada historię bogatego miliardera, który co roku postanawia prześladować jakiegoś policjanta. Jego nowym celem jest pewien stróż prawa z Waszyngtonu. Wkrótce miliarder rozpętuje piekło.
Komiks reklamowano jako alternatywną historię, w której to Bruce Wayne staje się gangsterem podobnym do Jokera.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…