Klinika Tomasza Wolskiego na IDFA w Amsterdamie 0

Film dokumentalny Klinika w reżyserii Tomasza Wolskiego, jako jedyny z Polski został wyselekcjonowany do udziału w targach Dosc for sale odbywających się w ramach International Documentary Film Festival w Amsterdamie. IDFA, jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych, potrwa do 3 grudnia.

Klinika to zbiorowy portret starych ludzi – pacjentów kliniki chorób wewnętrznych w Krakowie. Po ich świecie widzów oprowadza para lekarzy, prowadząca ciepłe, śmieszne, wzruszające a czasem zaskakujące rozmowy. Nie widzimy w filmie odrażającej starości, nie ma tu drastycznych scen z operacji, nie ma pastwienia się nad ułomnością. Wśród dyskretnie sportretowanych pacjentów koncentrujemy się na tych, których historie i postawy są w stanie sprowokować nas do zastanowienia na własnym życiem i nad własnymi troskami.

Klinika 2005Klinika 2005

Film został wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym za dyskretne ukazanie starości, otrzymał główną nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Era Nowe Horyzonty, a podczas Cieszyńskiego Festiwalu Filmowego Wakacyjne kadry doceniono montaż.

Film Klinika otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…