Film o Papieżu najchętniej oglądany

2 kwietnia minie rok od śmierci Jana Pawła II. Premiera filmu z Jonem Voight’em w roli Ojca Świętego odbyła się na początku marca. Film nadal jest najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. W ostatni weekend obejrzało go ponad 117 tys. widzów.

W ciągu ostatnego roku, czyli od momentu śmierci Papieża to drugi film o Karolu Wojtyle jaki możemy oglądać w naszych kinach. Pierwszy
Karol – człowiek, który został papieżem ściągnął do kina setki tysięcy widzów. Chociaż opinie o filmie były różne to można powiedzieć, że film odniósł duży komercyjny sukces. Obecnie film pokazuje TVN.

Pope John Paul 2/ InterfilmPope John Paul 2/ Interfilm

Akcja filmu z Jonem Voight’em zaczyna się od zamachu na życie Papieża (13 maja 1981 r.) Film pokazuje głównie okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na zmiany polityczne zachodzące na świecie. W retrospekcjach jest również odwołanie do Wadowic i roku 1938. Karol Wojtyła debiutuje wtedy jako interpretator poezji.

W ostatni weekend film obejrzało ponad 117 tys. widzów. Był on najchętniej oglądanym filmem w naszych kinach. Wyprzedził Francuski numer, który obejrzało ponad 60 tys. widzów oraz Czerwonego kapturka 50 tys. Jak widać sukces filmu o Wojtyle jest zdecydowany i najbliższy weekend jeśli coś zmieni to tylko powiększy różnicę. Warto również podkreślić, że amerykańska biografia Karola Wojtyły od dnia premiery utrzymuje się na pierwszym miejscu boxofficu.