Film o Papieżu najchętniej oglądany 0

2 kwietnia minie rok od śmierci Jana Pawła II. Premiera filmu z Jonem Voight’em w roli Ojca Świętego odbyła się na początku marca. Film nadal jest najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. W ostatni weekend obejrzało go ponad 117 tys. widzów.

W ciągu ostatnego roku, czyli od momentu śmierci Papieża to drugi film o Karolu Wojtyle jaki możemy oglądać w naszych kinach. Pierwszy
Karol – człowiek, który został papieżem ściągnął do kina setki tysięcy widzów. Chociaż opinie o filmie były różne to można powiedzieć, że film odniósł duży komercyjny sukces. Obecnie film pokazuje TVN.

Pope John Paul 2/ InterfilmPope John Paul 2/ Interfilm

Akcja filmu z Jonem Voight’em zaczyna się od zamachu na życie Papieża (13 maja 1981 r.) Film pokazuje głównie okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na zmiany polityczne zachodzące na świecie. W retrospekcjach jest również odwołanie do Wadowic i roku 1938. Karol Wojtyła debiutuje wtedy jako interpretator poezji.

W ostatni weekend film obejrzało ponad 117 tys. widzów. Był on najchętniej oglądanym filmem w naszych kinach. Wyprzedził Francuski numer, który obejrzało ponad 60 tys. widzów oraz Czerwonego kapturka 50 tys. Jak widać sukces filmu o Wojtyle jest zdecydowany i najbliższy weekend jeśli coś zmieni to tylko powiększy różnicę. Warto również podkreślić, że amerykańska biografia Karola Wojtyły od dnia premiery utrzymuje się na pierwszym miejscu boxofficu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Proszę czekać…