Konkurs - wygraj książki fantasy - wyniki

Conan

Portal FDB.pl razem z wydawnictwem Fabryka Słów zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania są książki fantasy – Achaja, tom 1, Mag niezależny Flossia Naren, część 1 i I niechaj cisza wznieci wojnę.

Wszystkie trzy powieści to nie lada gratka dla wielbicieli przygód osadzonych w fantastycznych światach.

Co należy zrobić?

Robert E. Howard jest jednym z najsłynniejszych pisarzy gatunku fantasy. Jego książki były kilkakrotnie adaptowane na kinowe ekrany – podaj tytuły kinowych filmów opartych na pracach Howarda.

  • Conan Barbarzyńca
  • Conan Niszczyciel
  • Czerwona Sonja
  • Kull Zdobywca
  • Solomon Kane
  • krótkometrażowa adaptacja opowiadania Casonetto’s Last Song (2003)

ACHAJA, TOM 1 OTRZYMUJE:
Katarzyna K.

MAG NIEZALEŻNY FLOSSIA NAREN, CZĘŚĆ 1 OTRZYMUJE:
Marta S.

I NIECHAJ CISZA WZNIECI WOJNĘ OTRZYMUJE:
Grzegorz D.

PRZYPOMINAMY, ŻE FDB ZADEBIUTOWAŁO NA FACEBOOKU – POLUB NASZĄ STRONĘ

O czym są książki?

Achaja, tom 1
Andrzej Ziemiański

Bohaterka jest młodą księżniczką, która wskutek dworskich intryg, zawiści i chciwości bliskich jej osób szybko zostaje odsunięta z kolejki do tronu i to w dość brutalny sposób.
Dziewczyna błyskawicznie poznaje smak życia zwykłego człowieka w pełnym okrucieństwa świecie. Los zsyła ją do armii, następnie do niewoli, gdzie uczy się sztuki przetrwania. Przestaje już być grzeczną księżniczką. Rozumie, że aby coś od życia otrzymać trzeba również coś poświęcić.

AchajaAchaja

Mag niezależny Flossia Naren, część 1
Kira Izmajłowa

Nie daj się zwieść…

Początkowo może wydawać się zimną, arogancką, cyniczną, złośliwą zołzą której wrażliwość bez większego problemu zmieściłaby się w łyżeczce do herbaty.

Zołzą, która z uśmiechem na ustach splunie Ci w twarz i bez mrugnięcia okiem pośle Cię na śmierć…

Nie daj się zwieść…

Gdy przyjrzysz się dokładniej okaże się… jeszcze gorsza.
Królowa lodu to przy niej pikuś, „cynizm” to jej drugie imię, a gdyby niechcący ugryzła się w język to istnieje spore prawdopodobieństwo że zatruje się własnym jadem.

Jej wrażliwość spokojnie zmieści się na główce od szpilki. Twoje życie? Cóż, poza nielicznymi chwilami słabości absolutnie jej zwisa…

Nie daj się zwieść…

Zakochasz się w niej od pierwszej strony!

Mag niezależny Flossia Naren, część 1Mag niezależny Flossia Naren, część 1

I niechaj cisza wznieci wojnę
Dariusz Domagalski

Powiadają, że wojna to piąta pora roku

Zanim w niebo wzbije się bojowy krzyk tysięcy gardeł, w ciszy zwiastującej wojnę słychać tylko łopot proporców na wietrze. Niczym skrzydeł aniołów śmierci.

To nie jest kolejna, ckliwa opowieść rycerska. Nie znajdziesz tu reguł, kodeksów honorowych i świętości. Liczy się tylko dzika, nieokiełznana furia. Oblicza Boga po lewej stronie Drzewa Życia walczą przeciwko prawej stronie. Tak będzie już do końca świata. Stwórca toczy wieczny bój sam ze sobą.

Wojna jest sednem istnienia. Nasze tajemnice skrywamy pod znakami Lazarytów, Joannitów, Kawalerów mieczowych. Pod białymi, krzyżackimi płaszczami. Pod czarną zbroją spod znaku Sulimy, w której tańczy chyba Śmierć wcielona. Jesteśmy Przebudzonymi. Wykonujemy posłusznie rozkazy Sefir, którym służymy, nie pytając o przyczyny i skutki. Jesteśmy jeno pionkami na szachownicy jaką jest świat materii.

Wojna to jedyna rzecz, którą my, ludzie, potrafimy robić dobrze.

I niechaj cisza wznieci wojnęI niechaj cisza wznieci wojnę