Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Burton nie wyreżyseruje Maleficent 1

W 2010 gruchnęła wiadomość, iż Tim Burton, znany wszystkim miłośnikom groteski i mroku, miałby wyreżyserować film Maleficent, będący adaptacją klasycznej opowieści o Śpiącej Królewnie, ale opowiedzianej z perspektywy złej czarownicy, dybiącej na życie królewny.

Do projektu zaproszono również Lindę Woolverton – współpracującą już z Burtonem przy Alicji w Krainie Czarów – która napisałaby scenariusz oraz Angelinę Jolie, obsadzoną w roli tytułowej złej królowej.

Ale to już przeszłość – Tim Burton bowiem zrezygnował z posady reżysera. Obecnie trwają poszukiwania jego następcy. Lista potencjalnych kandydatów jest długa, zaś jedną z osób na niej widocznych jest David Yates, znany choćby z filmów z serii Harry'ego Pottera.

Trudno orzec, jaka będzie przyszłość projektu, ale w kontekście zaostrzającej się rywalizacji między produkcjami o Królewnie Śnieżce, może być ciekawie.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…