Zwiastun Dziewczyny z tatuażem! 5

Pojawił się pełny zwiastun filmu pt. Dziewczyna z tatuażem. Film jest amerykańską ekranizacją pierwszego tomu książki Stiega Larssona. Przypomnijmy, że wcześniej powstały szwedzkie ekranizacje wszystkich trzech tomów tej powieści.

Dziewczyna z tatuażem

Reżyseruje David Fincher na podstawie scenariusza Steve'a Zailliana. W rolach głównych Rooney Mara oraz Daniel Craig.

Czterdzieści lat temu Harriet Vanger bez śladu przepadła na wyspie, należącej do potężnego klanu Vanger. Jej ciało nie znaleziono, ale jej wujek jest przekonany, że to było zabójstwo i że morderca jest członkiem jego własnej rodziny. On wynajmuje skompromitowanego dziennikarza Mikaela Blomkvista (Daniel Craig) i wytatuowaną hakerkę Lisbeth Salander (Rooney Mara), w celu przeprowadzenia śledztwa.

Premiera w USA odbędzie się 21 grudnia, a w Polsce obejrzymy film w styczniu 2012 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Redox

Do stycznia jest sporo czasu, więc zdążysz przeczytać i książkę i zobaczyć szwedzką wersję filmu :) A intryga z "Millennium" z 2009 r. na pewno wciąga, co chyba najbardziej liczy się w kryminałach.
Zwiastun bardzo dobry, ale mógłby być spokojnie o 1,5 minuty krótszy.

Beznickowy

Szwedzkich ekranizacji nie oglądałem, bo chciałem najpierw książkę przeczytać, ale chyba nie w tym życiu, bo duża kolejka wśród książek do przeczytania u mnie panuje. Się zastanawiam, czy najpierw sięgnąć po amerykańską wersję (niezawodny Fincher) czy szwedzką (podobno genialna Noomi Repace).

Proszę czekać…