Pokaz testowy Piły III w asyście personelu medycznego 0

Kino Świat, polski dystrybutor filmu Piła III, zdecydował, że na jednym z pierwszych, testowych pokazów filmu w Warszawie (KINOTEKA, 2 stycznia o godz. 18.15) dla bezpieczeństwa widzów zostanie zapewniona profesjonalna opieka medyczna.

Decyzja dystrybutora została podyktowana wydarzeniami towarzyszącymi brytyjskiej premierze filmu. W ciągu pierwszego tygodnia wyświetlania filmu w kinach w Anglii, pracownicy musieli wzywać pogotowie, bo widzowie mdleli w trakcie seansów. Jeszcze częściej zdarzało się, iż kinomani wychodzili (lub wręcz wybiegali) z sal w trakcie projekcji. Często można było usłyszeć na salach kinowych krzyki przerażenia.

Nie wiadomo jeszcze, jak mocne nerwy mają polscy widzowie, dlatego na wszelki wypadek postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Jeśli ktokolwiek z uczestników seansu źle się poczuje, natychmiast otrzyma pomoc medyczną. Mam nadzieję, że nie będzie konieczne wzywanie karetek pogotowia – powiedziała przedstawicielka dystrybutora, Małgorzata Borychowska.

Piła III to, według zgodnej opinii krytyków, najbardziej wyrafinowana i najbardziej inteligentna część tej trylogii, a także największy sukces, jeśli chodzi o popularność wśród widzów. We wszystkich krajach film ten debiutował na I miejscu box office’u, a w USA w sam tylko weekend premierowy zarobił 34 mln USD, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich trzech części. Równie dobrze thriller poradził sobie w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciagu zaledwie trzech pierwszych dni wyświetlania przyniósł dystrybutorom ponad 2 miliony funtów.

Jest to też wart dostrzeżenia fenomen, że kolejne części są coraz lepiej oceniane i coraz popularniejsze, podczas gdy reguła jest odwrotna.

W polskich kinach Piła III znajdzie się 5. stycznia 2007. (Zobacz zwiastun)

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

pietruch

A ja dzisiaj pójdę na ten pokaz w Kinotece. Mam nadzieję że personel medyczny będzie wyglądał tak jak na tym plakacie: http://pila.3.fdb.pl/gfx82417

opatrznik

Dobrze ze widok ran, krwi, mięsa etc wogóle mnie nie rusza :)

srebrny

Ja juz bileciki na nocny maraton z pila zarezerwowalem:D

Proszę czekać…