Zakazane imperium w styczniu na DVD i BD 0

Pierwszy sezon Zakazanego imperium ma zaplanowaną polską premierę DVD i Blu-Ray na 27 stycznia 2012 roku! Poznaj szczegóły wydania jednej z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat autorstwa Martina Scorsese i Terence'a Wintera.

Zakazane imperium

Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem. Enoch „Nucky” Thompson (Steve Buscemi) jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City – jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny. Niestety, wiele wskazuje na to, że tłuste lata lokalnego polityka mogą się niebawem skończyć. Policjanci i agenci rządowi coraz uważniej przyglądają się interesom Thompsona. Śledztwo w jego sprawie prowadzi agent Nelson Van Alden (Michael Shannon), który jest gotów zrobić wszystko, by nieuczciwego polityka złapać na gorącym uczynku i postawić przed sądem. Jednym z zaufanych ludzi Thompsona jest James Darmody (Michael Pitt) – weteran wojenny i protegowany polityka, którego bliskie kontakty z Alem Capone i zbyt porywczy charakter szybko wpędzają w poważne kłopoty.

I jest jeszcze ona. Piękna Margaret Schroeder (Kelly Macdonald) – maltretowana przez męża kobieta, do której „Nucky” ma wyraźną słabość. Czy dla niej zdecyduje się zakończyć związek z namiętną Lucy Danziger (Paz de la Huerta)?

Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie Blu-ray i DVD pierwszego sezonu „Zakazanego imperium” – zrealizowanej z niezwykłym rozmachem opowieści o Ameryce czasów prohibicji. Pomysłodawcą serialu jest Terence Winter – twórca uhonorowanej aż 21 nagrodami Emmy „Rodzny Soprano”, a jednym z producentów wykonawczych i reżyserem odcinka pilotażowego zdobywca Oscara® Martin Scorsese.

Główną rolę w „Zakazanym imperium” zagrał uhonorowany Złotym Globem aktor charakterystyczny Steve Buscemi („Fargo”, „Big Lebowski”, „Wściekłe psy”). Obok niego w serialu wystąpili m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Kelly Macdonald („To nie jest kraj dla starych ludzi”), nominowany do Oscara® Michael Shannon („Droga do szczęścia”), Michael Pitt („Szukając siebie”) i Paz de la Huerta („Wbrew regułom”).

Podobnie jak głośnym „Deadwood” – wcześniejszej produkcji telewizji HBO – historia opowiedziana w „Zakazanym imperium” inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a wielu z bohaterów serialu żyło naprawdę. Postać Thompsona wzorowana jest na Enochu „Nuckym” Johnsonie – nieoficjalnym przywódcy Atlantic City, którego życie i przestępczą karierę opisał Nelson Johnson w książce „Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City”.

Winter, twórca kultowej „Rodziny Soprano” – największego sukcesu w historii telewizji HBO – od dawna myślał o realizacji serialu opowiadającego o Ameryce czasów prohibicji. W książce Nelsona Johnsona dostrzegł historię, która − jak sądził − może zachwycić świat.

DVDDVD

WYDANIE BLU-RAY i DVD

Edycje Blu-ray i DVD to 5-dyskowe niezwykle starannie przygotowane wydania.
Na płytach obok 11 godzin pierwszego sezonu serialu znajdą się również prawie 90 minut wyjątkowych dodatków specjalnych oraz 6 komentarzy:

  • Za kulisami Zakazanego imperium

Wejdź za kulisy Zakazanego imperium w dodatku zawierającym wywiady z obsadą i twórcami serialu.

  • Tworząc Promenadę

Zobacz jak powstawała niezwykła prawie 100-metrowa Promenada w erze prohibicji w Atlantic City.

  • Przemytnicza wędrówka

Zobacz od środka przemytniczy proceder w Chicago i Nowym Jorku razem z obsadą Zakazanego imperium.

  • Akta

Podążaj razem z przewodnikiem za głównymi bohaterami Zakazanego imperium.

  • Atlantic City: Prawdziwe Miasto grzechu

30-minutowy dokument obrazujący kulturę i klimat Atlantic City lat 20-tych.

  • Komentarze audio

Sześć komentarzy obsady i twórców serial, w tym Terence’a Wintera, Steve’a Buscemi, Michaela Kennetha Williamsa, Michaela Shannona i wielu innych.

Wydanie Blu-ray zawiera także:
Niezwykłe spojrzenie na Zakazane imperium
Dowiedz się więcej o procesie produkcji od obsady i twórców. Odkryj historię, która zainspirowała powstanie serialu, opowiedzianą przez znanych historyków Atlantic City.
Interaktywny dodatek obraz-w-obraz we wszystkich 12 odcinkach.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…