Legalne wypalanie filmów z sieci? 0

Technologia Qfilx została zaakceptowana przez amerykańskie koncerny filmowe. Teraz klienci internetowych serwisów filmowych będą mogli legalnie wypalać zakupione filmy na płytach DVD.

Qflix stworzyła firma Sonic Solutions. System niestety wymaga odpowiedniego oprogramowania, nagrywarki oraz specjalnych nośników. Na razie potrzebnego sprzętu nie ma na rynku i dopiero wkrótce mają pojawić się w ofercie firm zajmujących się produkcją tego typu urządzeń. Na pewno będzie się to wiązało ze sporą inwestycją i stary sprzęt miłośnicy filmów przez internet będą musieli odesłać do lamusa. Czy rozwiązanie przyjmie się w Polsce można łatwo przewidzieć, ale być może rynek sprawi niespodziankę i Polscy konsumenci masowo zaczną kupować filmy w sieci. Na pewno pokazuje to kierunek jaki niesie ze sobą internet.

Strona Qflix.comStrona Qflix.com

Koncerny filmowe zgodziły się wesprzeć Qflix-a ze względu na zabezpiecznie CSS (Content Scramble System) stosowane wcześniej na filmowych płytach DVD. Przedstawiciele Sonic Solutions entuzjastycznie twierdzą, że Qflix znacząco spopularyzuje serwisy filmowe a wszystko jest czynione w trosce o wygodę użytkownika.

Więcej informacji znajdziesz na stronie – www.Qflix.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…