http://vimeo.com/mironkundzicz

Ruszyły zdjęcia do Les Chansons d'amour 0

Wczoraj ruszyły w Paryżu zdjęcia do romantycznej komedii/musicalu Les Chansons d'amour (Love Songs).

Będzie to czwarty film reżysera i scenarzysty Christophe Honoré. Główne rolę grają Louis Garrel (Marzyciele), Ludivine Sagnier (Zakochany Paryż), Clothilde Hesme i Chiara Mastroianni (Pret-a-Porter).

Christophe Honor?/linternaute.comChristophe Honor?/linternaute.com

Ekipę uzupełniają Brigitte Rouan (Ins?parables), Jean-Marie Winling, Alice Butaud, Yannick Rénier, Grégoire Leprince-Ringuet, Annabelle Hettmann i Esteban Carvajal.

Scenariusz, autorstwa Honoré, opowiada o losach trójki bohaterów Davida (Garrel), Alice (Hesme) i Julii (Sagnier). Brigitte Rouan i Jean-Marie Winling zagrająrodziców Julii, a Chiara Mastroianni i Alice Butaud wcielą się w jej siostry.

Honoré debiutował w 2002 roku filmem 17 razy Cécile Cassard i scenariuszem dla Jean-Pierre Limosina, Novo. W 2004 roku wywołał sporo kontrowersji obrazem Ma M?re z Isabelle Huppert (Jak być sobą) i Louisem Garrel. Powrócił jednak do łask krytyków i widzów filmem Dans Paris, w którym główne role grają Romain Duris (Smak życia) i Garrel. Był on prezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2006 roku.

W Les Chansons d'amour, Honoré po raz kolejny łączy swoje siły z operatorem Rémy Chevrinem, z którym pracował przy swoim debiucie i kompozytorem Alexem Beaupainem, który zrobił muzykę do 17 razy Cécile Cassard i Dans Paris.

Niedawno francuz napisał też scenariusz do filmu Après lui, razem z jego reżyserem Gaëlem Morel.

Producentem jest Paolo Branco, producent jego wcześniejszych trzech obrazów, dla Alma Films. Les Chansons d'amour ma budżet w wysokości 400 tysięcy Euro.

Zdjęcia mają potrwać siedem tygodni. Całość ma być kręcona w Paryżu, Premiera zapowiadana jest na jesień 2007 roku. Dystrybucją zajmie się Gémini Films.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…