http://vimeo.com/mironkundzicz

Ten szalony, szalony świat doczeka się sequelu 1

Producent Ed Bass i Karen Sharpe Kramer, wdowa po reżyserze Stanleyu Kramerze, pracują nad sequelem komedii Ten szalony, szalony świat (It's a Mad Mad Mad Mad World) z 1963 roku.

Sequel ma nosić nazwę It's a Mad, Mad, Mad, Mad, MAD World i tak samo jak oryginał, ma mieszać styl komiksowy i filmowy.

Kadr z filmu Ten szalony, szalony świat 1963Kadr z filmu Ten szalony, szalony świat 1963

Historia ma opowiadać o potomkach oryginalnych bohaterów, którzy muszą wziąć udział w kolejnym zwariowanym wyścigu i odnaleźć ukryte pieniądze, po tym jak pieniądze znalezione w pierwszej części okazały się podrobione.

Projekt ten był planowany od 1991 roku, ale choroba i śmierć Stanleya Kramera (Wyrok w Norymberdze) oraz komedia oparta na podobnym pomyśle, Wyścig szczurów z 2001, opuźniły pracę nad obrazem.

Nie wiadomo jeszcze, kto stanie za kamerą. Wiadomo natomiast, że Bass i Kramer sami swinansują film. Duet chce, żeby w kontynuacji było jeszcze więcej bohaterów. Mają też nadzieję, ze uda im się zatrudnić, aktorów, którzy grali w pierwszym filmie.

George Barris, projektant samochodów, odpowiedzialny za takie filmowe pojazdy jak: Batmobile, Monkeemobile, czy KITT z Nieustraszonego, zaprojektuje samochody potrzebne do projektu.

Ten szalony, szalony świat był nominowany do Złotego Globu i Oscara. Wystąpili w nim między innymi: Spencer Tracy (Bad Day at Black Rock), Buster Keaton (Człowiek z kamerą), Peter Falk (Słoneczni chłopcy), czy Edie Adams (Made in Paris).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…