Premiery DVD i Blu-Ray #22/2012

Kolejny ubogi tydzień na rynku DVD w Polsce. Od środy kupić będzie można najnowszy film Romana PolańskiegoRzeź, oraz ostatni odcinek pierwszej serii popularnego serialu Sherlock. Dla miłośników inteligentnej zabawy są to pozycje obowiązkowe.

W nadchodzących tygodniach nie spodziewajmy się wielu premier – Euro skutecznie wystraszyło dystrybutorów. Mimo wszystko, znajdzie się kilka interesujących pozycji.

Rzeź

Na osiedlowym placu zabaw dochodzi do bójki dwóch jedenastolatków. Podpuchnięte wargi, połamane zęby… Rodzice "ofiary" spotykają się z rodzicami "sprawcy" w ich mieszkaniu, aby w gronie dorosłych dojść do porozumienia. Rozmowa, która początkowo ma kulturalny przebieg, stopniowo zamienia się w ostrą kłótnię, która obnaża uprzedzenia, groteskowe poglądy i ograniczenia wszystkich uczestników spotkania. Nikt z tego grona nie uniknie rzezi. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, ferhin2, Quagmire, Trophy
Premiera DVD: 6 czerwca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 6 czerwca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 69,99 zł*

Sherlock
Wielka gra

Sherlock…. zaczyna już wątpić w to, że w Londynie uda mu się znaleźć oryginalnego przestępcę. Zniechęcony, postanawia się zająć sprawą, która wygląda bardzo zwyczajnie: młody urzędnik zostaje znaleziony na torach kolejowych z roztrzaskaną głową. Wydaje się, że śledztwo nie przyniesie żadnych niespodzianek. Ale pewien szalony terrorysta postanawia zagrać z Sherlockiem w kotka i myszkę. Zabójstwo sprzed 20 lat, pełen krwi samochód, dzieło sztuki warte miliony… Sherlockowi i Watsonowi trafia się przygoda, o jakiej marzyli. Tylko… kto wymyśla dla nich zabójcze zgadywanki? Londyn zmienia się w pole bitwy, zaś Sherlock walczy z jedynym człowiekiem, który ma szansę go pokonać.
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 6 czerwca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 29,99 zł*

Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.