widoczny tu i tam. hasam.

Nominacja do BAFTA Piotrusia i Wilka i pierwszy zwiastun! 0

Zrealizowany w Se-ma-forze w koprodukcji z brytyjską firmą BreakThru Films lalkowy film animowany Piotruś i wilk został nominowany do nagrody BAFTA w kategorii krótkiego filmu animowanego.

Zrealizowany w Se-ma-forze w koprodukcji z brytyjską firmą BreakThru Films lalkowy film animowany Piotruś i Wilk został nominowany do nagrody BAFTA w kategorii krótkiego filmu animowanego. (http://www.bafta.org/site/Jahia/cache/offonce/pid/287) Reżyserem filmu jest Suzie Templeton, Scenografem Marek Skrobecki.- znany twórca filmów lalkowych (m.inn. Ichthys i DIM). Zdjęcia Hugh Gordon i Mikołaj Jaroszewicz. Główny animator to Adam Wyrwas, z którym współpracowali m. innymi: Krzysztof Brzozowski i Tim Alen. Autor efektów cyfrowych to Kamil Polak (reżyser powstającej właśnie Świtezi). Producenci to: Hugh Welchman, Alan Dewhurst i Zbigniew Żmudzki. Lalki, dekoracje i zdjęcia i większość prac postprodukcyjnych wykonano w Łodzi w Se-ma-forze. Znaczącą część zdjęć zrealizowano w największej hali Łódzkiego Centrum Filmowego. W tym roku obchodzimy jubileusz 60-lecia animacji w Polsce i 60-lecia Se-ma-fora. W 1947 roku, na jesieni była premiera pierwszego filmu animowanego Za króla Krakusa (rez. Zenon Wasilewski). W tym roku obchodzimy też 95. rocznicę premiery pierwszego w świecie filmu z animacją lalkową Piękna Lukinada zrealizowanego przez naszego rodaka Władysława Starewicza. Jubileuszowy rok polskiej animacji zaczyna się więc od dobrej wiadomości.

Na FDb możesz również obejrzeć jako jeden z pierwszych zwiastun do tego filmu – (<a href=http://fdb.pl/f64320/zwiastuny/odtwarzaj/3034 title=zobacz>zobacz)

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Plakat promujący film Piotruś i Wilk2006Plakat promujący film Piotruś i Wilk2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…