http://vimeo.com/mironkundzicz

Greengrass opowie o Iraku 0

Anglik Paul Greengrass nakręci film o następstwach wojny w Iraku.

Obraz będzie oparty na książce Imperial Life in the Emerald City: Inside Iraq's Green Zone autorstwa Rajiva Chandrasekarana. Greengrass zajmie się też pisaniem scenariusza.

Paul Greengrass / peoples.ruPaul Greengrass / peoples.ru

Producentami będą Lloyd Levin (K-Pax), Tim Bevan (Bridget Jones: W pogoni za rozumem) i Eric Fellner (Jaś Fasola – Nadciąga totalny kataklizm), dla Working Title Films. Dystrybucją zajmie się Universal Pictures.

Reżyser zacznie pracę nad nowym projektem, kiedy skończy ostatnie poprawki w Ultimatum Bourne'a, które nakręcił dla Universal. Ten film jest właśnie w trakcie post-produkcji.

Książka Chandrasekarana jest oparta na jego doświadczeniach jako szefa bagdadzkiego wydziału Washington Post. Dokładnie opisuje jak chaotyczne były próby wojsk amerykańskich, aby utworzyć prowizoryczny rząd w pałacu Saddama.

Zdjęcia mają się rozpocząć pod koniec tego roku.

Paul Greengrass zyskał sławę dzięki filmowi Krwawa niedziela, który opowiada o masakrze Irlandczyków, przez angielskie wojska, podczas pokojowego marszu w miasteczku Derry. Poza tym wyreżyserował jeszcze Krucjatę Bourne'a, Zabójstwo Stephena Lawrence'a, czy Sztukę latania. Jego ostatni film to Lot 93. Greengrass zdobył wiele nagród między innymi Złotego Niedźwiedzia i Nagrodę Jury Ekumenicznego na Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sundance za Krwawą niedzielę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…