widoczny tu i tam. hasam.

Dlaczego nie! - prawie ćwierć miliona widzów 0

W ostatni weekend Polacy znowu zawitali do kin. Wszystko za sprawą komedii Dlaczego nie!. Sukces był do przewidzenia, jeżeli popatrzeć na wszystkie poprzednie historyjki Zatorskiego. Wiadomo było także, że obrazy te – przeznaczone bardziej dla widowni, niż dla krytyków, biły rekordy popularności.

W przypadku Dlaczego nie!? najnowsze dane świadczą o tym, że w pierwszy weekend po premierze (19 stycznia) film obejrzało aż 246.740 widzów. W porównaniu, film Tylko mnie kochaj?, w pierwszy weekend przyciągnął do kin 214. 067 widzów. Równocześnie jest to póki co najlepsze otwarcie tego roku. Historia niczym się nie wyróżniająca, ale jak widać nazwiska przyciągają. Historia przyjeżdżającej z prowincji do Warszawy Małgosi. To właśnie w stolicy zamierza ona spotkać w życiu to, co najlepsze. Rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu próbuje znaleźć pracę, ale też i miłość… Przypadek sprawia, że Małgosia dostaje się do agencji reklamowej.

Dla przypomnienia: komedia Tylko mnie kochaj? osiągnęła ogólny wynik oglądalności w liczbie aż 1.666.102 widzów, zaś w przypadku Nigdy w życiu? , liczba widzów wyniosła aż 1.623.935! Wypada jeszcze podkreślić, że w „sukurs” kinowej publiczności nadeszła aura, która nie zachęcała raczej do opuszczania zacisza domowego ogniska, tak więc nie ulega wątpliwości, że wynik ten bez wątpienia należy do zdecydowanych kinowych rekordów ostatnich lat.

Kadr z filmu Dlaczego nie! 2007Kadr z filmu Dlaczego nie! 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Wodnica79

Niech jeszcze przeprowadza ranking ile osób z tej pokaźnej grupy wychodziło z kina zadowolonych z filmu…

Proszę czekać…