widoczny tu i tam. hasam.

Fabicki w jury konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill 0

Znany jest już skład Jury Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2007. Zasiądą w nim: Sławomir Fabicki, Anna Jadowska, Anna Skonieczna, Edward Żebrowski oraz Maciej Karpiński. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 31 stycznia.

Organizatorem Konkursu jest Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, a Partnerami-współorganizatorami są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, HBO Polska, Instytut Adama Mickiewicza oraz Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy. Zgłoszenia na konkurs należy przysyłać do 31 stycznia 2007. Oprócz nagrody głównej w wysokości 4000 USD zostaną przyznane nagrody dodatkowe: Nagroda Specjalna HBO oraz Nagroda Specjalna Instytutu Adama Mickiewicza – obie w wysokości 1000 USD. Scenariusz, który zdobędzie główną nagrodę zostanie przygotowany w wersji angielskiej i weźmie udział w Edycji Międzynarodowej. Konkurs jest także otwarty dla Polaków mieszkających za granicą oraz osób polskiego pochodzenia, które nie posiadają polskiego obywatelstwa (oprócz polskich korzeni, warunkiem jest zgłoszenie pracy w języku polskim).

Plakat konkursu /wajdaschool.plPlakat konkursu /wajdaschool.pl

Konkurs przeznaczony jest dla debiutantów oraz autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż jeden zrealizowany scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Organizatorzy zachęcają do proponowania scenariuszy o tematyce uniwersalnej, zawierające wątki kulturowe, związane z krajem pochodzenia autora. Zgłoszenie musi zawierać: 2 oprawione egzemplarze scenariusza do 125 stron (koniecznie z dołączonym plikiem na dyskietce lub płycie CD); synopsis (streszczenie fabuły) – 2 strony; dane autora (imię, nazwisko, adres, telefon i adres e-mail oraz podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych). Zgłoszenia należy składać/nadsyłać w terminie do 31 stycznia 2007 (wg daty stempla) pod adres: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, 00-724 Warszawa, ul. Chełmska 21; tel/fax (0-22) 851 10 56; (0-22) 851 10 57; e-mail: info@wajdaschool.pl

Szkoła Andrzeja Wajdy po raz drugi jest organizatorem Konkursu. W zeszłorocznej edycji zwyciężył scenariusz pt. Zdjęcie Macieja Adamka, który następnie zajął trzecie miejsce w edycji międzynarodowej. Nagrodę Specjalną HBO otrzymał Dawid Kędzia za scenariusz pt. Proboszcz. Nagrodę Specjalną Prokom Talent otrzymał Wojciech Pawlik za scenariusz pt. Lamus. Nagrodę Specjalną Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej otrzymały ex-aequo Karolina Szymczyk-Majchrzak za scenariusz Rozmowy nocą oraz Anna Dykczak za scenariusz Pocztówka z Londynu.

Członkowie Jury Polskiej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2007:

Sławomir Fabicki
scenarzysta i reżyser, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Mistrzowskej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autor wielokrotnie nagradzanego krótkometrażowego filmu Męska sprawa, który był nominowany do Oskara oraz pełnometrażowego Z odzysku, który w tym roku był polskim kandydatem do Oskara.

Anna Jadowska
scenarzystka i reżyser, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi oraz międzynarodowego kursu EKRAN w Mistrzowskej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, gdzie pracowała nad swoim filmem Teraz ja, za który otrzymała nagrodęza debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2005 roku zdobyła Nagrodę Główną Polskiej Edycji Konkursu Scenariuszowgo za tekst Z miłości – film według tego scenariusza jest w fazie produkcji.

Maciej Karpiński
prozaik, dramaturg, scenarzysta, krytyk literacki i teatralny. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (1974). Debiutował w 1969 tekstami satyrycznymi w programie Teatru STS, z teatrem tym współpracował także w latach następnych. Jako krytyk związany z redakcjami wielu pism. W latach 80. przebywał w USA pracując jako wykładowca na wielu uniwersytetach. W 1987 powrócił do Polski. W latach 1989-94 był wiceprezesem SFP. W 1989 objął funkcję kierownika literackiego Studia Filmowego Perspektywa. W 1991 został wykładowcą Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Założyciel i prezes Zarządu Gildii Polskich Scenarzystów Filmowych. Wieloletni (do roku 2005) dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obecnie jest pełnomocnikiem Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej d/s promocji zagranicznej.

Anna Skonieczna
Dyrektor ds. Produkcji Telewizyjnej i Filmowej HBO. W HBO Polska od 1996 roku.

Edward Żebrowski
Rocznik 1935., reżyser i scenarzysta. W 1965 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jest również uznanym pedagogiem. W latach 1990 – 2002 wykładał jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, a w latach 1997-2002 prowadził seminarium na Studium Scenariuszowym PWSTiF w Łodzi. W okresie 1985-1987 prowadził wraz z Wojciechem Marczewskim seminaria z reżyserii w Duńskiej Szkole Filmowej, zaś w 1988-1994 wspólnie z Krzysztofem Kieślowskim cykliczne roczne seminaria scenariuszowe dla scenarzystów i reżyserów (organizowane przez Fundację Focal ze Szwajcarii). Od 2002 roku jest wykładowcą w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…