Światowy zakaz dla Hounddog 0

Grupa religijnych aktywistów w USA domaga się światowego zakazu rozpowszechniania filmu Hounddog.

Według liderów grupy Catholic League For Religious And Civil Rights, film niemal gloryfikuje pedofilię w kontrowersyjnej scenie gwałtu z udziałem 12-letniej Dakoty Fanning.

- Jak można dopuścić do czegoś takiego? – pyta Bill Donohoe, prezes organizacji. – Pięć lat temu ta dziewczyna jeździła na trzykołowym rowerku. Powinna istnieć jakaś granica, której Hollywood nie może przekroczyć.

Według twórców filmu Hounddog scena jest nakręcona ze smakiem, Dakota ma na sobie kostium i jest częściowo ukryta w cieniu. Przy kręceniu filmu matka dziewczyny, Joy, była cały czas obecna. W obronie obrazu staje była dziecięca gwiazda, Tatum O'Neal, która otrzymała Oscara mając 10 lat.

- To jest decyzja jej rodziców – wyjaśnia O'Neal. – Ale Dakota jest prawdziwą aktorką. Myślę, że jest inteligentna i widziała scenariusz, po czym stwierdziła, że może to zagrać. Wszystko jest w porządku. Czy pozwoliłabym swojej córce zagrać w takim filmie? Nie. Ale nie jestem matką Dakoty. Jej rodzice nie mają zastrzeżeń.

Film Hounddog powinien pojawić się w Polsce jeszcze w tym roku.

Dakota Fanning w filmie Siła strachu 2005Dakota Fanning w filmie Siła strachu 2005

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Mort_Rainey

Ja rozumiem że ta scena ma szokować ,i po to została nakręcona ale teksty że "gloryfikuje pedofilię" to chyba przesada. Na takiej samej zasadzie moge powiedzieć że Lot 93 gloryfikuje terroryzm ,a "Słoń" robienie masakry w szkołach.

Nawet jeśli nie mam racji:) to i tak nie ustapie bo kiedy słysze o jakiś grupach religijnych aktywistów to mi sie niedobrze robi:)

Pozdrawiam:)

Piotrze moze masz racje i znowu jakies zabobony nam szykuja – ale nie widziales tego i nie wiesz – czasami bardziej od takich zakazow drazni mnie chec szokowania i pokazania czegos zeby wywolac zamet wokol filmu ! czyli niskich lotow PiaR

Mort_Rainey

Znów chrześcijanie sie wykazali…

Proszę czekać…