Powstanie parodia filmów tanecznych 0

Filmy o tematyce tanecznej doczekają się już niebawem swojej parodii. Należą do nich m.in. Step Up: Taniec zmysłów oraz Wirujący seks.

Obraz będzie nosić tytuł Dirty Step Stomp . Autorami scenariusza zostaną Steve Basilone i Annie Mebane.

Kadr z filmu Stomp the Yard 2007Kadr z filmu Stomp the Yard 2007

Parodia ukaże w krzywym zwierciadle m.in. film Wirujący seks, w którym główne rolę odtwarzają Patrick Swayze oraz Jennifer Grey. Opowiada on o młodej dziewczynie o imieniu Frances, spędzającej wakacje z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym środku wypoczynkowym. Tam, poznaje ona przystojnego instruktora tańca Johnny'ego. Gdy okazuje się, że jego partnerka nie może wystąpić w konkursie tanecznym, zapada decyzja, że zastąpi ją właśnie Frances. Po wielu trudach udaje się jej w końcu zgrać z Johnnym. Jednak wspólna nauka to nie tylko owocny konkurs. To właśnie w tańcu ich miłość coraz bardziej rozkwita. Obraz ten otrzymał dwa Oscary oraz kilka nominacji do Złotego Globu.

Nie zabraknie też parodii filmu pt. W rytmie hip-hopu. Występują w nim Julia Stiles i Sean Patrick Thomas. Fabuła tego obrazu przedstawia się następująco: Sara jest zwykłą nastolatką z małego miasteczka z wielkim marzeniem, mianowicie pragnie zostać światowej klasy baletnicą. Nagła śmierć matki niweczy te plany. Sara musi porzucić wielkie nadzieje i zamieszkać na przedmieściach Chicago z niemal obcym sobie ojcem. Jako biała dziewczynka w zdominowanej przez czarnych szkole, nie ma łatwego życia. Pocieszeniem dla niej jest przyjaźń z Chenille (Kerry Washington) i Derekiem. Pomiędzy Sarą i Derekiem rodzi się uczucie, ale romansu nie może zaakceptować ani ojciec dziewczyny, ani rodzina środowiska chłopca. Młodzi ludzie stają w oko w oko z największym wyzwaniem swojego życia – jak pozostać wiernym swoim marzeniom na przekór przeciwnościom.

Kolejnym filmem, który zostanie sparodiowany jest Stomp the Yard, opowiada on o 19-letnim ulicznym tancerzu z Los Angeles decydującym się wkroczyć na ścieżkę edukacji, zapisując się do Truth University in Atlanta – uniwersytetu dla czarnoskórych w Georgii. Jego wysiłki w celu zdobycia wykształcenia i umizgi do pewnej dziewczyny schodzą na dalszy plan, gdy o jego osobę zaczynają zabiegać dwa uniwersyteckie zespoły taneczne przygotowujące się do ogólnokrajowego prestiżowego konkursu formacji tanecznych. Film ten powstał jeszcze w tym roku i zajmuje szóste miejsce w Box Office.

Kadr z filmu Step Up: Taniec zmysłów 2006Kadr z filmu Step Up: Taniec zmysłów 2006

Step Up: Taniec zmysłów z Channingiem Tatumem w roli głównej posiadający podobną fabułę do wspomnianego na początku Wirującego seksu, również doczeka się swojej parodii.

Niestety na razie nie jest znane nazwisko reżysera tego filmu, ani nie wiadomo kto w nim wystąpi.

Produkcją obrazu zajmą się Chris Bender (Efekt motyla), Mason Novick (Red Eye) i JC Spink (Historia przemocy).

Dirty Step Stomp zostanie zrealizowany przez The Weinstein Company.

megafon.pl / fdb.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Spoksik :) Tak się tylko zapytałem :))

Trophy

Już chyba jest dobrze :) przynajmniej u mnie.

Grzesiu ja mam pytanie ;) Dlaczego na stronie redakcji http://fdb.pl/redakcja.php, kiedy kliknę na Ciebie "W serwisie jako: Grzegorz Borowiecki" przekierowuje mnie na Grzegorza Derebeckiego? :))

no mysle ze sporo ciekawego znajda w tych filmach :) bo nie oszukujmy sie do super ambitnych one nie naleza :) chociaz niektore sie milo oglada :)

Proszę czekać…