widoczny tu i tam. hasam.

Miasto ucieczki z Grand Prix 0

Film Wojciecha Kasperskiego Miasto ucieczki otrzymał główną nagrodę na zakończonym wczoraj X Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ZOOM – Zbliżenia 2007.

Kolejna nagroda dla filmu Miasto Ucieczki, wiąże się również z nominacją do OFFSKARa 2007 w kategoriach najlepszy film, reżyseria, oraz najlepszy aktor (nominacja dla Eryka Lubosa za rolę Tomka). W dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu, wystartowało ponad siedemdziesiąt filmów z Polski, Austrii, Anglii, Belgii, Czech, Niemiec, Holandii, Serbii, USA, Ukrainy, Rosji i Włoch. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA to znaczące wydarzenie offowe zaliczane do wąskiego grona największych i najważniejszych tego typu w naszym kraju.

Miasto Ucieczki, powstało w Łodzi, ale pokazuje prawdziwe oblicze trybun wszystkich klubów piłkarskich. Mimo niewielkiego budżetu film uznawany jest za najbardziej wiarygodny i… spektakularny obraz kibiców jaki powstał w polskim kinie. W krótkometrażowym filmie, w finałowej scenie bierze udział ponad 900 statystów! Zdjęcia realizowano podczas dwóch meczy o podwyższonym ryzyku: filmowcy poruszali się po trybunach oraz poza nimi, za zgodą i przy współpracy zwaśnionych łódzkich klubów piłkarskich oraz łódzkiej Policji.

pisf.pl

Kadr z filmu Miasto ucieczki 2006Kadr z filmu Miasto ucieczki 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…