Kapitan Nemo znowu zabierze nas do głębin 0

Od razu zaznaczę, że nie chodzi tutaj o kolejny film o przygodach sympatycznej rybki o imieniu Nemo. Kapitan Nemo to bohater powieści Juliusza Verne’a. Powstanie kolejna ekranizacja słynnej powieści.

Przygody tajemniczego Kapitana Nemo po raz pierwszy na ekrany kin przenieśli Francuzi w 1907 roku. 20000 lieues sous les mers był oczywiście filmem niemym, tak samo jak amerykańska wersja 9 lat później. Najbardziej zanana adaptacja na której chcą również wzorować twórcy najnowszej wersji pochodzi z 1954 roku. Film dostał dwa Oscary za najlepsze efekty specjalne oraz scenografię i przeszedł do historii kina. Załoga Nautiliusa bada tajemnicze morskie stwory atakujące statki i przeżywa wiele pasjonujących przygód. Kapitana Nemo gra James Mason.

Plakat z filmuPlakat z filmu

Kolejnych opowieści na podstawie książki Verne’a nie brakowało. Ostatni film o przygodach Kapitana Nemo powstał w 1997 roku a w roli głównej wystąpił Michael Cain.

Za realizację najnowszej wersji zabrał się Sam Raimi reżyser m. in. Szybkich i wściekłych oraz Spider-Mana. Twórcy filmu planują przede wszystkim skoncentrować się na losach kapitana Nemo i więźniach jego statku – Nautiliusa.

Najpierw jednak w maju przyszłego roku obejrzymy trzecią część przygód Spider-Mana. Na kolejną wycieczkę do głębin oceanu przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale na pewno warto. Ciekawe też, kto tym razem wcieli się w rolę tajemniczego Kapitana Nemo?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…