http://vimeo.com/mironkundzicz

Odwróceni i Archiwum X wiosną w TVN 0

W marcu na antenie TVN pojawią się dwie nowe pozycje programowe.

Pierwszą z nich będą Odwróceni – serial sensacyjny z silnie rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Tytułowy ‘Odwrócony’ to ktoś, kto przystaje na współpracę z wrogiem w zamian za pewne korzyści. To przestępca, który współpracuje z policją lub policjant, który dostarcza tajnych informacji gangsterom.

Artur ŻmijewskiArtur Żmijewski

Serial „Odwróceni” powiązany jest z kinową produkcją ?Świadek koronny?, która święci właśnie triumfy na ekranach kin. Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie trzy lata przed wydarzeniami pokazanymi w filmie. Miasto jest polem bitwy policji z mafią. Głównymi bohaterami serialu są Paweł Sikora (w tej roli Artur Żmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura Śledczego oraz Blacha (Robert Więckiewicz), gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Policjant próbuje przeciągnąć gangstera na stronę prawa, zaś gangster chce skorumpować policjanta.

W serialu poza Żmijewskiem i Więckiewiczem występują także inne gwiazdy polskiego kina: Małgorzata Foremniak, Anna Radwan, Danuta Stenka, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Szymon Bobrowski, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel oraz Andrzej Zieliński. Nie zobaczymy natomiast Pawła Małaszyńskiego i Urszuli Grabowskiej, odtwórców głównych ról w „Świadku koronnym”.

Serial „Odwróceni”, który został wyprodukowany w 2006 roku, liczy 13 odcinków i nadawany będzie od 16 marca w każdy piątek o 20:15 na antenie TVN. W związku z tym „Superkino” dotychczas emitowane o 20:15, zaczynać się będzie o 21:20. W marcu w tym paśmie stacja pokaże m.in. ?Shreka 2? i ?Troję?.

Wiosną w TVN pojawi się także serial fabularno-dokumentalny ?Archiwum X – Śledztwa po latach?, który opowiada o pracy specjalnego wydziału policji zajmującego się próbą wyjaśnienia zagadek kryminalnych nierozwiązanych w przeszłości.

Dokumentalna produkcja od listopada zeszłego roku była już pokazywana na antenie kanału Discovery Historia. Teraz obejrzeć będą ją mogli także widzowie stacji TVN. Emisja w każdy wtorek o 23:15 już od 6 marca.

Poza tym od 27 lutego TVN pokazywać będzie trzeci sezon amerykańskiego serialu ?Bez skazy? (oryg. tytuł „Nip Tuck”). Pierwszy odcinek pojawi się o 23:15, ale od wtorku, 6 marca emisja zostanie przeniesiona na 0:15.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ismaelo

Nie wiecie, kiedy TVN dokończy emitować trzeci sezon "Cold Case"? Z końcem wakacji, zdjęto serial z wizji i słuch o nim zaginął.

Proszę czekać…