http://vimeo.com/mironkundzicz

Tintin na dużym ekranie 0

DreamWorks przeniesie na duży ekran postać Tintina, bohatera serii komiksów.

Steven Spielberg (Bliskie spotkania trzeciego stopnia) i Kathleen Kennedy (Co się wydarzyło w Madison County) będą producentami sięgającego blisko 100 milionów dolarów filmu o przygodach tego fikcyjnego podróżnika i dziennikarza. Spielberg nie będzie reżyserem, chociaż to on najpierw kupił prawa do komiksu w 1983 roku, ale wtedy nic z tego nie wyszło.

Kadr z komiksu o przygodach TintinaKadr z komiksu o przygodach Tintina

Prezes Herge Studios (wydawnictwo odpowiedzialne za Tintina), Nick Rodwell powiedział, że nie jest jeszcze pewne, która z 23 części komiksów o Tintinie zostanie nakręcona. Nie mógł też powiedzieć, czy film będzie z aktorami, czy zostanie nakręcony metodą tradycyjnej animacji, czy CGI.

Komiksy powstawały między 1929 a 1976. Pozostały takie żywotne i znane, ponieważ posiadały dobrze napisane historie, wyraziste postacie i bardzo wysoki poziom zaangażowania politycznego i poruszały ważne i aktualne wtedy tematy.

Autorem Przygód Tintina (Les Aventures de Tintin) był belg, Georges Remi. Do tej pory wydrukowano na całym świecie ponad 200 milionów egzemplarzy. Tintinowi w jego przygodach zawsze towarzyszyli jego pies Miluś i przyjaciel, kapitan Baryłka (Haddock).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…