http://vimeo.com/mironkundzicz

iTVP: Oficerowie w jakości HD 0

W miniony piątek, interaktywna telewizja iTVP wprowadziła do swojej oferty program z obrazem w standardzie Full High-Definition.

W wysokiej rozdzielczości widzowie mogą oglądać pierwszy odcinek serialu Oficerowie.

Kadr z serialu OficerowieKadr z serialu Oficerowie

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w polskim internecie. Serial w jakości HD udostępniany jest internautom nieodpłatnie. Można go pobrać ze strony oficerowie.itvp.pl.

- Cieszę się, że jako nadawca publiczny możemy tak szeroko zaprezentować widzom możliwości jakie daje połączenie nowoczesnych technologii internetowych i telewizyjnych – mówi Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Do odbioru programów w standardzie Full High-Definition wystarczy komputer wyposażony w procesor klasy Pentium 4 i karta graficzna pozwalająca na płynne odtwarzanie strumieni wideo w rozdzielczości co najmniej 1024 na 768 punktów.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Eryka

Ludziska kochani, nie dajcie się omamić reklamą. Z HD jest tak, że aby w tv film był transmitowany w jakości HD musi zostać nakręcony kamerą, która obsługuje jakość HD (jak nie wierzycie, to poczytajcie o HD niezależnych fachowców). Póki co, teraz najzwyczajniej przerabia się stare filmy z taśm i nowe z dvd na jakość HD (!). Natomiast zdecydowanie warto korzystać z odtwarzacza dvd i telewizora, które mają gniazda typu Component – wtedy usunięcie przeplotu znakomicie poprawia obraz, nawet divx. Mając dobry tv można dużo wyciągnąć z formatu dvd (divx).
Gdzieś w prasie czytałam, że na razie jedynie 15% europejskich stacji tv zdecydowało się na wejście w HD, ale na zasadzie uruchomienia dodatkowego kanału – jest to tak drogie (również kręcenie materiałów pod jakość HD, że nikomu się to nie opłaca). Natomiast biznesmeni w Polsce na siłę wciskają kit i liczą na naiwność ludzką, aby wyłożyli niemałą kaskę na przesiadkę na HD.

BigGiantHead

Jeśli ktoś jeszcze jest ciekaw, to waży około 2,3GB. :]

Smyku

Ciekawe ciekawe polska produkcja w HD :D ile to ma MB

BigGiantHead

No, no. Szkoda, że na moim kompie pokaz slajdów tylko ;).

Proszę czekać…