Mucha zabije Frycza? 0

W miniony weekend w Essen padł ostatni klaps niemieckiej części zdjęć do filmu Nadzieja. Teraz ekipa przenosi się do Polski, by 10 maja rozpocząć zdjęcia w Warszawie.

Nadzieja, film realizowany według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza, opowiada historię dwudziestokilkuletniego Franciszka (Rafał Fudalej), który staje się świadkiem kradzieży cennego obrazu z ołtarza jednego z warszawskich kościołów. Zdarzenie rejestruje amatorską kamerą. Złodziejem okazuje się Benedykt Weber (Wojciech Pszoniak), właściciel galerii i znawca sztuki. Franciszek obiecuje nie zdradzić Benedykta, jeśli złodziej zwróci skradziony obraz.

Jan Frycz w filmie Nigdy w życiu!Jan Frycz w filmie Nigdy w życiu!

W niemieckim etapie zdjęć brali udział przede wszystkim Wojciech Pszoniak i Rafał Fudalej, grający główne role. Na planie – w kluczowej scenie – pojawił się także Jan Frycz, który wcielił się w postać gangstera Gustawa. Gustaw, zleceniodawca kradzieży słynnego obrazu Anioł ze skrzypcami musi zginąć. Zostaje brutalnie zamordowany przez płatnego zabójcę. W tej roli wystąpił sam reżyser – Stanisław Mucha.

W Polsce zdjęcia będą kręcone przede wszystkim w Warszawie, ale też na Helu. Do grona wykonawców dołączą m.in. Kamilla Baar, Dominika Ostałowska, Zbigniew Zamachowski i Zbigniew Zapasiewicz.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…