http://vimeo.com/mironkundzicz

SPI przejął Kino Polska i tworzy nowe kanały 0

SPI International Polska stał się właścicielem telewizji Kino Polska.

Dystrybutor filmowy zapowiada w najbliższych tygodniach uruchomienie dwóch nowych kanałów – Filmbox i Nonstop Kino. Później planowane jest także stworzenie stacji, która będzie nadawała w technologii wysokiej rozdzielczości.

Pani Henderson 2005 - jeden z filmów, którego dystrybutorem jest SPIPani Henderson 2005 - jeden z filmów, którego dystrybutorem jest SPI

SPI International Polska stał się właścicielem telewizji Kino Polska w poniedziałek. Wartość transakcji została objęta tajemnicą handlową. – Kino Polska idealnie wpisuje się w strategię rozwoju grupy medialnej SPI – czytamy w komunikacie prasowym.

Kanał Kino Polska będzie miał nowy, kilkuosobowy zarząd, który wkrótce zostanie wybrany – W związku z formalnościami, które przeprowadzamy, szczegóły podamy w najbliższych dniach – mówi nam Monika Minko, dyrektor programowy Filmbox i Nonstop Kino.

W najbliższych tygodniach zaczną nadawać kanały Filmbox i Nonstop Kino, znane do tej pory widzom w Czechach i na Słowacji. Dokładne daty startów, oferty programowe oraz formy dystrybucji zostaną przedstawione pod koniec marca.

Filmbox ma być kanałem filmowym przeznaczonym do udostępniania przez operatorów kablowych w ramach rozszerzonego pakietu, a Nonstop Kino – płatnym kanałem premium.

Wkrótce SPI uruchomi w Polsce także kanał Nonstop Kino HD. Stworzenie kolejnych stacji planowane jest na jesień tego roku.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Może ciekawsze filmy zaczną puszczać.

Proszę czekać…