http://vimeo.com/mironkundzicz

Hans Kloss w TVN 0

Stare polskie seriale wracają do łask. W kwietniu po raz pierwszy w masowo dostępnej stacji komercyjnej pojawi się 'Stawka większa niż życie'.

LatemTVP podjęła decyzję o wycofaniu z telewizyjnego obiegu ?Czterech pancernych i psa oraz ?Stawki większej niż życie. Nowa dyrekcja Telewizji Polskiej uznała, że seriale te zakłamują polską historię. Zła rekomendacja publicznego nadawcy nie odstraszyła jednak stacji prywatnych, które zaczęły ubiegać się o prawa do szlagierów.

Stawka większa niż życie / Polfilm.plStawka większa niż życie / Polfilm.pl

Polsat i TVN zdecydowały się więc na zakup kinowych wersji produkcji, którymi TVP nie może dysponować. Słoneczny kanał poprzez Studio Filmowe Oko kanał nabył prawa do wielkoekranowej wersji„Czterech pancernych (odpowiadającej 8 odcinkom serialu, pełna liczy 21), a TVN podpisał umowę z Kino Polska Dystrybucja Sp. z o.o. na pokazanie kinowej wersji „Stawki większej niż życie (odpowiadające 12 odcinkom serialu, pełna liczy 18). Z zawartej na przełomie listopada i grudnia umowy jako pierwsza postanowiła skorzystaćtelewizja z Wiertniczej. Przygody Hansa Klossa w TVNbędzie można śledzić w niedziele począwszy od 1 kwietnia o 17.15 . Serial ma wzmocnić popołudniowe pasmo stacji.

Od dawna staraliśmy się o prawa do emisji starych polskich seriali, które Polacy darzą dużym sentymentem.Brak porozumienia z TVP ograniczał nasze plany. Na szczęście udało się ominąć te komplikacje tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN. Stawka cieszy się ogromną, niezmienną popularnością. I chcemy ją zaproponować naszym widzom dodaje.

Odpowiadać na ten ruch stacji z Wiertniczej nie zamierza na razie Polsat. Kanał nie zdecydował jeszcze kiedy pokaże „Czterech pancernych. Wedługumowy podobnie jak TVN może emitować produkcję począwszy od kwietnia.

Bez względu na terminy, decyzje komercyjnych nadawców mogą okazać się trafione. Warto przypomnieć, że oba seriale w całości zostały już pokazane przezKino Polska ( stacji jako kanałowi tematycznemu udało się namówić TVP do udostępnienia brakujących w kinowej wersji odcinków). Produkcje osiągnęły tam rekordowe wyniki. Niektóreepizody według danych AGB Nielsen Media Research śledziło nawet 700 tysięcy widzów. Jak zapowiada reprezentująca kanał Ewa Maliszewska, stacja planuje już emisję kolejnych seriali, które w obecnej sytuacji nie mają możliwości ujrzeć światła dziennego. Najbliższy z nich pojawi się już w maju.

Paradoksalnie powrotu do emisji„Stawki oraz „Czerech pancernych nie wyklucza już TVP. Pełniący obowiązku prezesaAndrzej Urbański nie jest przeciwnikiem produkcji. Najbliższy okres nie przyniesie jednak przełomu -Jeśli zapadną decyzje oemisji tych seriali – poinformujemy, tłumaczy Daniel Jabłoński z Wydziału Rzecznika TVP.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…