Claude Lelouch w Polsce 0

Już jutro (11 maja) do Warszawy przyleci francuski reżyser Claude Lelouch. Będzie promował w Polsce najnowszy film Odwaga miłości, którego premiera jest jednym z najważniejszych wydarzeń rozpoczynającego się właśnie festiwalu Żydowskie Motywy, III Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

Nagradzany przez Amerykańską Akademię Filmową Claude Lelouch w swoim nowym obrazie opowiada o uczuciach, miłości porywającej i zarazem zdradliwej, o morderstwie, samobójstwie, a także o roli przypadku.

Bohaterowie spotykają postaci, które miłość dają, otrzymują bądź okrutnie odbierają. Przeznaczenie ściga ulicznego śpiewaka, złodziejkę perfum, sprzątaczkę, kelnerkę i rosyjskiego biznesmena. Ich losy zderzają się w Paryżu roku 1999 oraz trzy lata później. Uliczny śpiewak Massimo (Massimo Ranieri), poznaje młodą i ambitną Shaa (Maïwenn). Zakochują się, razem śpiewają na ulicy i występują z recitalem w nocnym klubie. Na ich drodze staje jednak producent, który zamierza zrobić z Shaa gwiazdę. Dziewczyna opuszcza Massima dla kariery. Staje się sławna, a Massimo nie może dojść do siebie po stracie ukochanej. Historia tych dwojga przeplata się z innymi opowieściami. Pierwsza z nich mówi o bliźniaczkach, z których jedna jest służącą w pałacu (Clémentine), a druga kelnerką w barze (Anne). Obie gra Mathilde Seigner, siostra Emmanuelle, żony Romana Polańskiego. Kolejna historia opowiada o miłości rosyjskiego potentata pizzy Michaëla Gorkini (Michel Leeb) do aktorki Sabine Duchemin (Arielle Dombasle), która zamierza sprzedać zamek odziedziczony po mężu. Poznajemy również perypetie życiowe włoskiego śpiewaka, który dzięki zakochanej w nim, lecz niedostrzeganej kobiecie, staje się nagradzaną i wielbioną gwiazdą muzyki.

Lelouch po mistrzowsku manipuluje uczuciami widzów, a jego komedia o miłości, morderstwie i samobójstwie nie dla wszystkich bohaterów zakończy się happy endem.

Claude Lelouch, objectif-cinema.comClaude Lelouch, objectif-cinema.com

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…