http://vimeo.com/mironkundzicz

Aardman Animations na trzy lata z Sony 0

Wytwórnia Aardman Animations podpisała trzyletnią umowę na współpracę z Sony Pictures Entertainment.

Aardman Animations jest odpowiedzialna za stworzenie postaci Wallace'a i Gromita, oraz setki animowanych filmów krótkometrażowych jak Creature Comforts, czy Ramble On i pełnometrażowych jak Uciekające kurczaki, czy Wpuszczony w kanał.

Kadr z filmu Wallace i Gromit: Klątwa królika 2005Kadr z filmu Wallace i Gromit: Klątwa królika 2005

Wytwórnie pracują obecnie razem nad pięcioma projektami. Udział w tworzeniu tych filmów biorą utalentowani animatorzy i twórcy z całego świata, co było jednym z punktów umowy. Poza tymi pięcioma projektami, planowane są na przyszłość kolejne filmy.

Według umowy, filmy produkowane przez Aardman, mają być dostarczane do studia Sony, co 18 miesięcy. Na pięć najbliższych projektów, składają się trzy obrazy w technice poklatkowej i dwa nakręcone techniką animacji CG, w tym Tortoise vs. Hare, stworzony jeszcze w koprodukcji z Dreamworks, który ma mieć swoją premierę w tym roku.

Kilkuletnia współpraca Aardman i DreamWorks skończyłą się krótko po tym, jak animowana komedia Wpuszczony w kanał szturmem zdobyła, w zeszłym roku, boxoffice na całym świecie. Teraz jednak całkowicie nowa umowa z Sony daje im więcej swobody w tworzeniu oryginalnych obrazów.

Mówi się też, że Nick Park (Wallace & Gromit: Podróż na Księżyc), założyciel Aardman Animations, planuje kolejny film o przygodach Wallace'a i Gromita. Nie wiadomo jednak, czy będzie on krótko, czy długometrażowy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…