widoczny tu i tam. hasam.

Sezon na kaczki triumfuje 0

Sezon na kaczki Julii Ruszkiewicz zdobył Grand Prix na 23 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Lille.

Julia Ruszkiewicz, ubiegłoroczna absolwentka katowickiego Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, zdobywa nagrodę za nagrodą. Jej film Sezon na kaczki, przygotowany pod kierunkiem Jerzego Stuhra oraz Krzysztofa Zanussiego , zdobył dwa kolejne trofea – tym razem we Francji.

Prosta, ale opowiedziana w nietuzinkowy sposób, historia tragicznego wypadku zachwyciła jurorów bardzo prestiżowego 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Lille, gdzie autorkę nagrodzono Grand Prix (3000 euro na przygotowywany we Francji projekt filmowy).

Niemal w tym samym czasie Sezon na kaczki otrzymał Prix du Fiction za film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aubagne.

Warto również przypomnieć, że Sezon na kaczki nagradzany był też w Polsce. Film ten zdobył pierwszą nagrodę w kategorii filmu studenckiego na GOFFR 2006. Paweł Dyllus, autor zdjęć, również z katowickiego WRiTV, otrzymał w 2006 roku Złotą Kijankę na Festiwalu Camerimage.

Dodatkowo w konkursowej selekcji pojawiła się polsko-chorwacka koprodukcja Pociąg w rezyserii Gorana Stojnic. Trwająca prawie 9 minut animacja, ciekawe spojrzenie na dwa światy: abstrakcyjny i ten, który nas otacza.

pisf.pl/własne

Plakat festiwalu /alcime.nuxit.netPlakat festiwalu /alcime.nuxit.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…