http://vimeo.com/mironkundzicz

Będzie remake Zmierzchu Tytanów 0

Lawrence Kasdan podejmie się napisania scenariusza, do nowej wersji Zmierzchu Tytanów z 1981 roku.

Tekst ma powstać dla studia Warner Bros. Pictures.

Lawrence KasdanLawrence Kasdan

Fabuła oryginału opowiada o synie Zeusa, Perseuszu, który pragnie dotrzeć do ukochanej Andromedy. Aby tego dokonać, będzie musiał pokonać wiele przeszkód, które szykują dla niego greccy bogowie. Pomagać mu będą Pegaz i mądra sowa.

Harry Hamlin (Celluloidowy schowek) jako Perseusz, Laurence Olivier (O jeden most za daleko) jako Zeus, Maggie Smith (Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya) jako Thetis, Ursula Andress (Zabawa w Acapulco) jako Afrodyta, Claire Bloom (Dom niespokojnej starości) jako Hera, Susan Fleetwood (Ofiarowanie) jako Atena, Si?n Phillips (Diuna) jako Królowa Kasjopeja i Burgess Meredith (Bractwo strażników ciemności) jako Ammon, to gwiazdy, które wystąpiły w oryginale. Należy też wspomnieć, że był to ostatni film, do którego mistrz animacji poklatkowej Ray Harryhausen (The Story of the Tortoise & the Hare), robił efekty specjalne.

Scenariusz do Zmierzchu Tytanów, będzie pierwszym projektem fantasy Kasdana, od czasu, kiedy w latach 80. XX wieku, pisał teksty do obrazów Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi i Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje. Z jego nowszych projektów ocierających się o fantasy, można wymienić niezbyt udaną adaptację książki Stephena Kinga (Maksymalne przyspieszenie), Łowca snów z 2003 roku.

Travis Beacham napisał pierwszą wersję scenariusza, już na początku 2006 roku. Podobnie jak w Troi, zabrakło w niej bóstw i elementów mitologicznych. Skupiono się na mrocznym realizmie.

Oryginał został sklasyfikowany jako przygodowy film familijny, w którym prym wiodła słodka sowa, pomocnica głównego bohatera. Pomimo tego, obraz zawierał wystarczająco dużo krwi, scen gore, czy nagości, aby w dzisiejszych czasach dać mu wysokie ograniczenie wiekowe.

Lawrence Kasdan urodził się na Florydzie. Jest reżyserem i scenarzystą. Poza wspomnianymi już filmami, ma na koncie takie filmy jak Francuski pocałunek (reżyseria), Wielki Kanion (reżyseria i scenariusz), Kocham cię na zabój (reżyseria), Bodyguard (scenariusz), czy Poszukiwacze Zaginionej Arki (scenariusz). Był trzykrotnie nominowany do Oscara. Poza tym zdobył Saturn Award za Poszukiwaczy zaginionej Arki i Złotego Niedźwiezdia za Wielki Kanion.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…