Wikingowie bójcie się! - pierwsze opinie 0

Na ekrany kin wchodzi kolejna animowana wersja przygód dzielnych Galów – Asterixa i Obelixa. Tym razem nasi bohaterowie zmierzą się z nieustraszonymi Wikingami, którzy poszukują króla strachu, który nauczy ich latać.

W Normandii żyją groźni Wikingowie, którym do szczęśliwego żywota brakuje tego, że nie wiedzą, co to strach. Postanawiają, więc wyruszyć na nieznany ląd, aby odszukać najbardziej tchórzliwego człowieka na świecie. Natomiast nasi sympatyczni Galowie znudzeni ciągłymi walkami z upartymi Rzymianami, dostają pod swoje skrzydła syna wodza ich plemienia – Trendixa. Jest to typowy przedstawiciel pokolenia dzieci smsów (w tym przypadku do przekazywania wiadomości służy niezawodny gołąb pocztowy), którego klimat wioski po prostu nudzi. Asterix wraz z Obelixem mają z niego zrobić mężczyznę, który bez zmrużenia oka pokona całą wioskę Rzymian i bez problemu udźwignie każdy kamyczek. Jednak Trendix ma swoje zasady: nie jada mięsa tylko zielone warzywa i jest zagorzałym pacyfistą. Tutaj wkraczają do akcji wspomniani już Wikingowie: porywają oni Trendixa, który jako największy tchórz ma odkryć przed nimi tajniki latania. Dzielni Galowie ruszają na ratunek swojemu wychowankowi. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło…

Dużym walorem filmu jest warstwa muzyczna w wykonaniu Replicant, która pobudza widza i stwarza niezapomniany klimat. W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli m.in. Wiktor Zborowski jako Obelix, Maciek Stuhr jako Trendix oraz Doda jako Abba.

Zdecydowanie animowane wersje przygód zabawnych Galów są ciekawsze i doskonalsze pod względem nie tylko tematycznym, ale i technicznym niż dość kiczowata fabularna wersja pt. Asterix i Obelix: misja Kleopatra w reżyserii Alaina Chabeta z 2002 roku.

Trzeba przyznać, że to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla tych starszych dzieci. Przygody Asterixa i Obelixa charakteryzują się błyskotliwym humorem i barwną plejadą prezentowanych postaci, np. niezapomniany Olaf.

majdel – qino.pl

Kadr z filmu Asterix i WikingowieKadr z filmu Asterix i Wikingowie

Kadr z filmu Asterix i WikingowieKadr z filmu Asterix i Wikingowie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…