Internetowa baza filmowa - FDb 1

Z dniem dzisiejszym internetowa baza filmowa zmienia swoją nazwę i domenę. FDb, czyli The Film Database, to nowa nazwa serwisu, który będzie można znaleźć pod adresem www.FDb.pl.

Decyzja o zmianie nazwy wynika z sygnałów, które do nas docierały odnośnie podobieństwa domeny IMDb.pl do IMDb.com. Cały czas podkreślamy, że naszym celem jest stworzenie najlepszej bazy filmowej w Polsce i nie chcemy być wiązani z serwisem IMDb.com, ani z żadnym innym. Nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd, dlatego podjęliśmy nieodwołalną decyzję o zmianach. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że bardzo cenimy stronę IMDb.com, jednak jedyne co nas łączy to miłość do filmów. Internetowa baza filmowa od dzisiaj będzie miała adres www.FDb.pl.

Nowa nazwa jest krótsza i mam nadzieję, że szybko wszyscy zapomną o starej. Naszą siłą są tysiące osób odwiedzających nas każdego dnia i tworząca się społeczność. W pierwszym miesiącu istnienia internetowej bazy filmowej dodano ponad 10 tys. filmów. Bardzo wyraźnie widać też wzrost liczby użytkowników serwisu. W kwietniu mieliśmy 70 tys. a w połowie maja mamy już 67 tys (stan na 15 maja). Liczymy w tym miesiący na przekorczenie magicznej liczby 100 tys. unikalnych użytkowników. Dziękujemy wam za okazaną pomoc i miłe słowa wsparcia. Każdego dnia lepsi, to cel jaki sobie stawiamy na kolejne miesiące istnienia Internetowej Bazy Filmowej FDb.

Logo FDb.plLogo FDb.pl

Redakcja serwisu FDb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 19

FDb zostało zgłoszone jeszcze przed publikacją nowej nazwy.

VeritAs

Spytałem kumpeli która jest na prawie i sprawdziła – IMDb jest wspólnotowym znakiem towarowym "Community Trade Mark" chronionym w całej Uni Europejskiej, więc u nas również:) Może warto zarestrować w taki sposób FDb?

spider2000

Dokładnie imdb.pl jest bardziej przejżysty od imdb.com. Layout jest sensowniej zrobiony. Brakuje jeszcze kilku rzeczy które mam nadzieje jak najszybciej się pojawią.

Arteq

Czyli możecie używać imdb.pl, ale postanowiliście sami to zmienić? Eh, ale dlaczego? Przecież chyba oczywiste jest, że strona ta jest polskim odpowiednikiem IMDb.com (sami tak pisaliście), więc o co chodzi? Przecież nie ma się czego wstydzić :)
Są nawet pewne szanse by ten poral był bardziej przyjazny i interaktywny dla uzytkowników niż IMDb.com, więc i tak nikt tego kopią nie nazwie. Bo różnice są – i chyba każda na lepsze.

spider2000

Jeżeli można używać nazwy imdb w Polsce to kompletnie nie widze sensu tej zmiany.

Osobiscie zainteresowałem się tym serwisem tylko i wyłącznie dlatego, że jest podobny do imdb.com, a zwróciłem na niego uwagę właśnie przez nazwę "imdb.pl". Gdyby nie to, to pewnie nawet bym tu nie zawitał. Inne podobne polskie serwisy nigdy mnie nie zainteresowały… Moim zdaniem zmiana ta napewno przysporzy problemów, a nie korzyści…

Można także zwrócić ponownie uwagę na bezsensowność nowej nazwy.

Proszę czekać…