Nowy film reżysera Hellboy'a 0

Guillermo Del Toro odrzucił propozycje wyreżyserowania Fantastycznej czwórki dla autorskiego projektu w rodzimym Meksyku. Sam reżyser zakomunikował, że będzie to film bez wielkich komercyjnych aspiracji.

Meksykański reżyser Guillermo Del Toro realizuje hiszpańskojęzyczny film zatytułowany Laberinto del Fauno (ang. Pan’s Labirynth). W tytułową rolę mitycznego bożka Pana wcieli się Doug Jones, szerszej widowni znany z roli Abe Sapiena z wcześniejszego filmu Del Toro Hellboy.

Pan’s Labirynth opowiada o losach 13-letniej Ofelii mieszkającej w faszystowskiej Hiszpanii. Nie mogąc sobie poradzić z otaczającą ją rzeczywistością wkracza w wyimaginowany świat labiryntu. Władcą fantasmagorycznej krainy okazuje się być Pan, który poddaje Ofelię seriom prób.

Najnowsze dzieło Del Toro jest zarazem kontynuacją jego starszego filmu Kręgosłup diabła. Akcja rozgrywała się pod koniec lat 30., gdy generał Franco dochodził do władzy. Bohaterem był 12-letni Carlos, który trafił do sierocińca Santa Lucia i starał się rozwikłać zagadkę ducha małego chłopca.

Oba filmy łączą postacie Carmen i Casaresa. Budżet produkcji Pan’s Labirynth wyniesie 11,5 miliona Euro. Światowa premiera przewidziana jest na 29 września br.

Doug Jones w Pan's Labirynth /Warner BrosDoug Jones w Pan's Labirynth /Warner Bros

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…