Jerzy Stuhr i Anna Seniuk nagrodzeni 0

Jerzy Stuhr oraz Anna Seniuk znaleźli się wśród artystów, którzy otrzymają w sobotę Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzego Stuhra niedługo usłyszymy w Shreku TrzecimJerzego Stuhra niedługo usłyszymy w Shreku Trzecim

Krzysztof Ptak, Erwin Axer, Paweł Szymański i Marek Nowakowski to pozostali laureaci nagrody. Statuetki przyznawane są przedstawicielom środowisk twórczych za całokształt działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski docenił w tym roku, w dziedzinie filmu, Krzysztofa Ptaka i Jadwigę Zajiczek.

W kategorii teatr nagrodę otrzymają Erwin Axer, Anna Seniuk, Jerzy Stuhr i Wojciech Tomczyk.

W sekcji literatury uhonorowani zostaną Andrzej Bartyński, Marek Nowakowski i Roman Śliwonik, a w dziedzinie muzyki – Roman Berger, Ewa Michnik i Paweł Szymański.

Jacek Purchla otrzyma statuetkę w kategorii ochrona dziedzictwa kultury; w dziedzinie upowszechniania kultury doceniono Marię Baliszewską i Andrzeja Chłopeckiego, a w dziedzinie sztuk plastycznych – Inez i Andrzeja Baturo, Eugeniusza Muchę i Witolda Skulicza.

Władysław Kulawiak otrzyma statuetkę w kategorii twórczości ludowej. Nagrodę Honorową za całokształt działalności społeczno – kulturalnej otrzyma Polskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Nagrody ministra kultury zostaną wręczone po raz 11. Kandydaci do tych wyróżnień są zgłaszani przez instytucje kultury, szkoły wyższe, związki twórcze i kulturalne oraz grupy osób reprezentujących środowiska artystyczne. Laureatów wybiera jury złożone z przedstawicieli środowisk twórczych.

źródło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…