Czwarta część „Straży nocnej” 0

Rosyjska premiera Dziennej straży odbyła się w 600 kinach. Dystrybucja w Polsce zawieszona. Gutek Film stwierdził, że jest to nieopłacalne z powodu ogólnodostępności filmu w sieci.

Najpopularniejszy ostatnio pisarz rosyjski Siergiej Łukjanienko wydał w tym roku czwartą część przygód Antona Gorodetskiego i reszty zespołu Nocnej Straży. Olbrzymi sukces blockbusterów „Straży nocnej” i „Dziennej straży” Timura Bekmambetova, otworzył Zachód na twórczość pisarską Łukjanienki i reżyserską Bekmambetova.

Reżyser realizuje dramat kryminalny „Wanted” z Jennifer Aniston i Meryl Streep. Pisarz podpisał już kontrakty na trzy kolejne ekranizacje swoich dzieł. Wytwórnia 20th Century Fox, występująca wcześniej w roli międzynarodowego dystrybutora dwóch pierwszych części „Straży nocnej”, będzie przy trzeciej odsłonie serii – „Straż o zmroku” faktycznym współproducentem filmu.

Czwarta część nosić będzie tytuł „Posledniy Dozor” (ang. „Final Watch”). Sądząc po tytule, będzie to finałowy odcinek tej rewelacyjnej historii utrzymanej w duchu urban fantasy. Polski wydawca książek Łukjanienki poprzestał na razie na dwóch pierwszych tomach. Czekamy na więcej.

Dzienna strażDzienna straż

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…