widoczny tu i tam. hasam.

Adamek doceniony w Cannes! 0

Scenariusz pt. „Zdjęcie” Macieja Adamka zdobył trzecią nagrodę w Cannes, w Międzynarodowym Finale Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill. Maciej Adamek do tej pory zajmował się przede wszystkim pisaniem i reżyserowanie filmów dokumentalnych.

Jego scenariusz opowiada historię 16-letniego Adama, który podejrzewa, że ojciec nie jest jego ojcem biologicznym i wyrusza w podróż by dotrzeć do prawdy.

Maciej Adamek/ filmpolski.plMaciej Adamek/ filmpolski.pl

Do konkursu zakwalifikowało się 23 scenariusze z 23 różnych krajów. Do tego grona mogą jedynie dołączyć zwycięzcy eliminacji krajowych. Nagroda Główna (5 tys. dolarów) przypadła Jamajczykowi Christopherowi Browne za tekst „Ghetta’ Life”, drugą nagrodę (3,5 tys. dolarów) zdobyli Anglicy, Peter Straughan i Bridget O’Connor, za scenariusz „Ms. Ratcliffe’s Revolution”.

Nasz rodak dostał w nagrodę 1,5 tysiąca dolarów. Nie jest to pierwszy sukces polskich scenariuszy w Hartley- Merrill. W edycji z 1993/94 wygrała praca Cezarego Harasimowicza „Bandyta”, zaś w edycji 1998/99 scenariusz Piotra Wereśniaka „Stacja”. W polskich eliminacjach zorganizowanych po raz pierwszy przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy, Adamek pokonał 84 inne teksty. Na podstawie jego scenariusza zostanie nakręcony film, a już w czerwcu 2007 rozpoczną się zdjęcia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…