widoczny tu i tam. hasam.

Potosi... zwycięża Era Nowe Horyzonty 0

29 lipca zakończyła się siódma edycja MFF Era Nowe Horyzonty. Grand Prix zdobył „Potosi: czas podróży” Rona Havilio.

<table border=0 cellpadding=0>


„Potosi…” to historia reżysera i jego rodziny. Jest to podróż rodziny Havilio przez tereny, które w czasie miesiąca miodowego – Ron i Jacqueline – zwiedzali. Dokładniej całe boliwijskie Andy. Tytuł „Potosi…” odnosi się do starożytnego miasta Inków, które małżeństwo odkryło w czasie swojej podróży poślubnej. Film przeplata się zdjęciami z teraźniejszej i poprzedniej wyprawy rodziny.

Nagrodę za najlepszy film fabularny otrzymał Rafał Kapeliński i jego Emilka płacze?, wyróżniono zaś „Miasto ucieczki” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego. Najlepszym filmem dokumentalnym okazał się „A czego tu się bać” Małgorzaty Szumowskiej. Jako swoją animację publiczność wybrała „Warzywniak 360” Andrzeja Barańskiego.

Do najciekawszych wydarzeń festiwalu należały przede wszystkim pokazy filmów reżyserów tj. Alain Resnais, Bela Tarr czy Marion Hansel, retrospektywa kina nowozelandzkiego i brazilijskiego, nieme kino w Operze Wrocławskiej i koncert Marianne Faithfull. Festiwalowicze także miło będą wspominać wystawy fotograficzne, a przede wszystkim „Australia w obiektywie Tomasza Gudzowatego” na rynku we Wrocławiu.

Plakat Festiwalu /enh.plPlakat Festiwalu /enh.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…