Jarmusch, Truffaut, Wenders, Kieślowski i... Palkowski 0

Wyprodukowany przez studio PAISA FILMS debiut Łukasza Palkowskiego „Rezerwat” został zakwalifikowany do sekcji International Discoveries 56. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mannheim-Heidelberg, Festiwal w Mannheim, jedna z najstarszych i najważniejszych imprez filmowych na świecie, cieszy się opinią kuźni młodych talentów reżyserskich.

Tutaj swoją międzynarodową karierę zaczynali między innymi Francois Truffaut, Wim Wenders, Jim Jarmusch, Lars von Trier, Bryan Singer, Thomas Vinterberg i Krzysztof Kieślowski. Rezerwat wybrano do sekcji International Discoveries z ponad 900 zgłoszeń z całego świata.

Kadr z filmu Rezerwat 2007Kadr z filmu Rezerwat 2007

56. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Mannheim-Heidelberg odbędzie się w dniach 10-21 października 2007 roku.

Rezerwat to pierwsza produkcja zrealizowana w ramach programu Czas na młodych – zainicjowanej przez Macieja Ślesickiego i PAISA FILMS akcji wspierania zdolnych debiutantów. Reżyser Łukasz Palkowski zabłysnął wcześniej krótkometrażową adaptacją opowiadania Jana Himilsbacha Nasza ulica, która przyniosła mu pierwszą nagrodę Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej w Warszawie.

W Rezerwacie debiutują na pierwszym planie młodzi aktorzy: rewelacyjna w roli zmysłowej praskiej fryzjerki Sonia Bohosiewicz, znana z brawurowych występów w krakowskiej Grupie Kabaretowej Rafała Kmity i Marcin Kwaśny, którego niedawno można było oglądać w drugoplanowej roli Jezusa we Wszyscy jesteśmy Chrystusami Marka Koterskiego.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…