Prawdziwe zwierzęta w Księdze dżungli 0

John Downer zajmie się reżyserią aktorskiej wersji filmu Księga dżungli, ekranizacji słynnej powieści Rudyarda Kiplinga.

Popularna książka opowiada o losach Mowgliego, chłopca wychowanego przez wilki. Bohaterowi towarzyszą najwierniejsi przyjaciele – miś Baloo, pantera Bagheera oraz pyton Kaa. Najgroźniejszym przeciwnikiem mieszkańców dżungli jest tygrys imieniem Sher Khan.
Nowy film wykorzysta stworzoną przez Downera pionierską technikę filmowania zwierząt. Reżyser łączy elementy grafiki komputerowej z prawdziwymi zdjęciami w taki sposób, że czworonogi wydają się mówić.

Scenariusz do obrazu napiszą Richard Kurti i Bev Doyle. Produkcją zajmie się Michelle Fox.

Zdjęcia powstaną w rezerwacie tygrysów Ranthambore w Indiach. W pracy wykorzystane zostaną również tresowane zwierzęta, które sfilmowane zostaną w Wielkiej Brytanii.

Przygotowania do produkcji rozpoczną się we wrześniu. Szacuje się, że praca nad dziełem potrwa dwa lata. Budżet obrazu przewidywany jest na 50 milionów dolarów.

Pierwsza animowana ekranizacja Księgi dżungli powstała w roku 1967. W roku 1994 Stephen Sommers zrealizował aktorską wersję opowieści z Jasonem Scottem Lee w roli Mowgliego.

Kadr z filmu Księga Dżungli 1994Kadr z filmu Księga Dżungli 1994

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…